Szlaki Turystyczne Drukuj Zapisz

RowerzyściPowiat Lubelski to doskonały teren do uprawiania turystyki rowerowej. Dobrze rozwinięta sieć szlaków rowerowych ułatwia turystom dotarcie do najciekawszych jego zabytków i innych ciekawych miejsc. Przez Powiat przebiega czerwony szlak rowerowy biegnący z Lublina do Kazimierza Dolnego. Ponadto ta terenie niemal każdej z gmin wyznaczone są szlaki rowerowe, które tworzą sieć pozwalającą na zaplanowanie ciekawych wycieczek. Miejscem, skąd najlepiej zacząć, krótszą lub dłuższą wycieczkę, jest Zalew Zembrzycki.
 
Właśnie tam prowadząca wokół Zalewu ścieżka rowerowa łączy się ze szlakami prowadzącymi po terenie pod lubelskich gmin. Bardziej doświadczeni turyści mogą znad Zalewu Zembrzyckiego wyruszyć w ciekawą trasę wzdłuż rzeki Bystrzycy i dalej aż do Kraśnika, gdzie przebiega czerwony szlak rowerowy łączący Kazimierz Dolny z Roztoczem. Poza szlakami rowerowymi na terenie Powiatu Lubelskiego istnieją szlaki stworzone z myślą o pieszych turystach. Najciekawszym z nich jest niebieski szlak rozpoczynający się w Lublinie przy Ogrodzie Botanicznym i biegnący doliną Ciemięgi. Na tą blisko 30-kilometrową trasę, poza wygodnymi butami, warto zabrać ze sobą aparat fotograficzny, gdyż dolina Ciemięgi należy do najbardziej malowniczych miejsc w okolicach Lublina.
 
Mapa Powiatu
 Szlaki rowerowe
KońPośród wielu form aktywnego spędzania wolnego czasu, które oferuje Powiat Lubelski, coraz większą popularnością cieszy się jazda konna. Pod lubelskie lasy, czy drogi polne, a także okolice Zalewu Zembrzyckiego to doskonałe tereny do uprawiania tego sportu. O popularności takiego spędzania wolnego czasu świadczy, chociażby z roku na rok zwiększająca się liczba uczestników różnego rodzaju imprez jeździeckich, takich jak chociażby odbywające się corocznie w Pszczelej Woli zawody w ramach Międzyszkolnej Ligi Jeździeckiej. Chcący nauczyć się jazdy konnej mogą skorzystać z usług Lubelskiego Klubu Jeździeckiego, a także ośrodków w Pszczelej Woli, Bychawie czy Niedrzwicy Dużej.
 

Lubelski Klub Jeździecki
www.lkj.lublin.pl
 
Akademicki Klub Jeździecki
www.akj.cal.pl
 
Klub Jeździecki GRACJAN
11 Listopada 88
Bychawa
tel. 81 566 00 40
 
Stajnia Janosika
Niedrzwica Duża
ul. Przechodnia 8
tel. 692 874 537

Szlaki rowerowe i dydaktyczne Drukuj Zapisz

grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa