Szlaki rowerowe i dydaktyczne Drukuj Zapisz

Szlak rowerowy Niedrzwica Duża

Kosciół

10 maja 2009 roku otworzony został nowy, przebiegający przez naszą gminę, szlak rowerowy „Doliną Nędznicy”. Licząca 30 km. trasa szlaku została wytyczona tak, by pokazać niezwykłe walory krajobrazowe oraz ciekawe, historyczne miejsca gminy Niedrzwica Duża i biegnie, jak sama nazwa wskazuje, wzdłuż przepływającej przez gminę rzeki Nędznicy.
 
NAZWA: SZLAK ROWEROWY NIEBIESKI GMINA NIEDRZWICA DUŻA
Kolor szlaku: niebieski
Długość szlaku: 12,0 km
Kształt: pętla
 
Całą trasę można podzielić na dwa etapy: zielony szlak północny, mający swój początek w Lublinie na ul. Cienistej oraz oznaczoną kolorem niebieskim pętlę południową, rozpoczynającą się w Niedrzwicy Kościelnej. Wybierając się na wycieczkę rowerową „Doliną Nędznicy” mijać będziemy po drodze m.in. ruiny Dworu Dłuskich, zabytkowe kościoły czy cmentarze wojenne, zaś miłośnicy flory i fauny wypatrywać będą mogli m.in. rzadkich okazów roślin i śladów działalności bobrów. Warto także zatrzymać się chwilę przy źródełkach w urokliwym lesie należącym do Czerniejowskiego Obszaru Krajobrazu Chronionego.
 
W pracach nad przygotowaniem i otwarciem szlaku rowerowego Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej współpracował z Fundacją na Rzecz Edukacji i Rozwoju Środowiska Lokalnego Niedrzwicy Kościelnej „Dziupla”.
 
W Niedrzwicy Kościelnej zaczyna się także ostatni etap naszej rowerowej wycieczki szlakiem „Doliną Nędznicy”, a mianowicie pętla. Na tym odcinku mijać będziemy historyczne miejsca pamięci, do których zaliczyć możemy cmentarz kolonistów w Sobieszczanach oraz tzw. Mogiłę.
 
 
 
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa