Aktualności Ochrona zdrowia Drukuj Zapisz

Przekazanie ambulansu na rzecz Łuckiej Miejskiej Przychodni dla Dzieci na Ukrainie

zbliżenie dwóch osób trzymających się za ręce w geście wsparcia i pomocy
listopada
2020

Powiat Lubelski przekazał ambulans na rzecz Łuckiej Miejskiej Przychodni dla Dzieci.

25 listopada br. na przejściu granicznym Dorohusk - Jagodzin Powiat Lubelski oficjalnie przekazał pomoc humanitarną w postaci ambulansu marki Volkswagen LT 35 na rzecz Łuckiej Miejskiej Przychodni dla Dzieci na Ukrainie. Pojazd z 2004 roku z przebiegiem ok 400 tysięcy kilometrów został wycofany z użytkowania przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bychawie. Sprawny ambulans postanowiono przekazać w formie wsparcia dla Miejskiej Przychodni dla Dzieci, gdzie może posłużyć kilka lat.

W uroczystości przekazania ambulansu udział wzięli Konsul Generalny RP w Łucku - Pan Sławomir Misiak oraz Dyrektor Przychodni Dziecięcej w Łucku - Pani Oksana Leszczyńska. Uroczystego przekazania kluczyków do karetki dokonał Członek Zarządu Powiatu w Lublinie - Pan Grzegorz Kozioł.

Pojazd zostanie wykorzystany do zapewnienia pomocy medycznej społeczności terytorialnej Łucka, a w szczególności mobilnej opieki paliatywnej. Darowizna ma bardzo praktyczny wymiar szczególnie w dobie aktualnej sytuacji epidemicznej.

na zdjęciu znajduje się stojąca na przejściu granicznym karetka z otwartymi przednimi drzwiami
zdjęcie przedstawia tył stojącej na przejściu granicznym w Dorohusku

na zdjęciu znajdują się osoby biorące udział w uroczystości przekazania ambulansu
zdjęcie przedstawia moment oglądania podarowanej przez powiat lubelski karetki