Nabór do szkół Powiatu Lubelskiego Drukuj Zapisz

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

zbliża się czas, w którym musicie dokonać wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. 

Ta odpowiedzialna decyzja może zaważyć na Waszym dalszym życiu zawodowym. Należy podjąć ją bardzo rozważnie i nieprzypadkowo, ponieważ właściwy wybór ścieżki zawodowej już teraz jest kluczem do sukcesu. 

Nasze szkoły są placówkami z wieloletnią tradycją, oferują profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która umiejętnie przygotowuje młodzież do dalszego kształcenia oraz podejmowania wyzwań zawodowych, a także znajdują się blisko Państwa miejsca zamieszkania. 

Przygotowana dla Państwa publikacja, zawiera ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Lubelski. Znajdziecie w niej zawody, proponowane rozszerzenia programów nauczania, nowości i innowacje, których nauczamy na poziomie liceum, technikum i szkoły branżowej I stopnia, a także najciekawsze wydarzenia i sukcesy naszych uczniów. Przedstawiona oferta jest dostosowana do lokalnego rynku pracy i wychodząca naprzeciw zainteresowaniom. 

Podobnie jak w roku ubiegłym proces rekrutacji ułatwi Wam system elektronicznego naboru, dzięki któremu będziecie mieć dostęp do aktualnych i spójnych danych dotyczących wszystkich naszych szkół. 

Mam nadzieję, że informacje zawarte w niniejszej publikacji okażą się pomocne przy dokonaniu wyboru szkoły, a podjęte decyzje będą właściwe i zaprocentują w przyszłości. 

Życzę powodzenia, trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej oraz zapraszam do skorzystania z naszej oferty. 

Starosta Lubelski 

Zdzisław Antoń

Powrót