Edukacja Drukuj Zapisz

Mistrzowie Polski z bychawskiego "Hubala"

zdjęcie z mistrzostw
13
kwietnia
2023

10.03.2023 r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie wzięli udział w XII Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników „Akademia Młodego Mechanika”.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Edukacji i Nauki , Minister Klimatu i Środowiska, Minister Rozwoju i Technologii, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego, Związek Dealerów Samochodów, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz wiele innych instytucji rządowych i branżowych. Ponad 10,5 tysiąca młodych ludzi, to jest około 5268 dwuosobowych drużyn z całej Polski rozwiązało testy kwalifikujące do udziału w finałach Mistrzostw. Z naszej szkoły do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów. Do finału zakwalifikowały się dwie drużyny: pierwsza – Bartłomiej Wyka i Marcin Sura,  klasa IV technik pojazdów samochodowych, opiekun merytoryczny mgr inż. Andrzej Pietrzak; druga – Przemysław Malec i Michał Maliszewski,  klasa IV i III technik pojazdów samochodowych, opiekun merytoryczny mgr inż. Jakub Wieczorkiewicz.

30 marca 2023 roku podczas Poznań Motor Show w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się finał konkursu  w którym wzięło udział 31 najlepszych zespołów z całej Polski. Organizatorzy przygotowali 16 zadań praktycznych o  różnym  stopniu trudności  z wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Za przygotowanie konkurencji praktycznych odpowiadali Partnerzy Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników , m.in. ZF Aftermarket, VARTA. ANWIL, Grupa TOPEX z marką NEO TOOLS, Integra Software, John Deere, Grupa DBK, Yanosik, Axalta z marką Standox, Anest Iwata, Mirka, TEXA, STAG Autogas Systems, Polska Izba Rozwoju Elektromobilności, Auto-Test, Centrum Modelowania Przestrzennego, Yamaha i EVB.
    

Motywacją do zwycięstwa była zdrowa rywalizacja, potężna dawka adrenaliny oraz doping ambasadorów marki PLATINUM ORLEN OIL: Kuby Przygońskiego, Miko Marczyka i po raz pierwszy w tym roku Kajetana Kajetanowicza, najbardziej utytułowanego polskiego kierowcy rajdowego. Wyjątkową atrakcją dla uczniów i opiekunów były bezpośrednie spotkania, rozmowy i konkurencje przygotowane przez mistrzów motosportu, a także ich pojazdy rajdowe eksponowane na okazałych stoiskach różnych marek. Kuba Przygoński ufundował nagrodę specjalną: staż w jego garażu pokazującym pracę mechanika w zespole rajdowym .

Nasi uczniowie w każdym z 13 zadań uzyskali maksymalną liczbę 10 punktów, tylko w 3 zadaniach stracili po 2 punkty. Dobre przygotowanie merytoryczne i praktyczne, opanowanie, pewność siebie i szybko podejmowane decyzje wpłynęły na wysoki wynik końcowy. Jeden z ekspertów, którzy przygotowali trudne zadania konkursowe skomentował rezultaty naszej drużyny: „Po prostu pozamiataliście i widzimy się na pudle”. I tak się stało. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie pierwszy raz w historii szkoły wygrali i zostali Mistrzami XII Ogólnopolskiego Finału Młodych Mechaników. Otrzymali wiele prestiżowych nagród indywidualnych jak: telefony komórkowe, zegarki firmy Garmini, powerbanki, zestaw kluczy fimy NeoTools, bluzy, koszulki firmowe i inne gadżety. Nasza szkoła otrzymała: Puchar w kształcie silnika V, wyważarkę do kół, szafkę narzędziową, vouchery na klasową wycieczkę, różne szkolenia dla uczniów i nauczycieli. Łączna suma nagród  opiewa na ok. 50 tysięcy złotych. Gratulujemy uczniom wysokiego poziomu i wysokiego wyniku, życzymy sukcesów w kolejnych edycjach olimpiady a przyszłemu absolwentowi Bartkowi zdania egzaminów maturalnych i dostania się na wymarzoną uczelnię techniczną .

 

Relacjonował: mgr inż. Andrzej Pietrzak

Zdjęci wykonali Andrzej Pietrzak i Jakub Wieczorkiewicz.

uczniowie podczas mistrzostw „Akademia Młodego Mechanika”

uczniowie podczas mistrzostw „Akademia Młodego Mechanika”

uczniowie podczas mistrzostw „Akademia Młodego Mechanika”

uczniowie podczas mistrzostw „Akademia Młodego Mechanika”

uczniowie podczas mistrzostw „Akademia Młodego Mechanika”

nagroda

uczniowie podczas mistrzostw „Akademia Młodego Mechanika”

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa