Domy kultury Drukuj Zapisz

Powiat lubelski współpracuje z gminnymi ośrodkami kultury z terenu swego działania, uczestnicząc w organizacji i współfinansowaniu wielu wydarzeń kulturalnych. Są to m.in. Ogólnopolskie Spotkania Kowali i Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie, Scena Dramatyczna w Bełżycach, Piotrowickie Spotkania z Talią i Melpomeną, Dni Koźmianowskie, Świętojańskie Spotkania w Piotrowicach, Konkurs na Pisankę Wielkanocną w Krzczonowie, Wystawa – Konkurs Modeli Plastikowych i Kartonowych w Niemcach.
Bardzo dobrze układa się również współpraca z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie, której owocem jest udział w realizacji eliminacji powiatowych imprez takich jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Wsi, konkursy recytatorskie dla dzieci i młodzieży. Rokrocznie powiat organizuje święto plonów – Dożynki Powiatowe. Na stałe do kalendarza imprez wszedł także organizowany wspólnie z Urzędem Miejskim w Bychawie, Bychawskim Towarzystwem Regionalnym i Zespołem Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, Wojewódzki Festiwal Orkiestr Dętych w Bychawie.
 
Poza bibliotekami oraz gminnymi ośrodkami kultury na terenie powiatu lubelskiego funkcjonują stowarzyszenia (towarzystwa) kulturalne i artystyczne, m.in. Towarzystwo Regionalne Bełżyc, Towarzystwo Przyjaciół Teatru w Bełżycach, Bychawskie Towarzystwo Regionalne, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Garbowskiej, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Jastkowskiej w Panieńszczyźnie, Krzczonowskie Stowarzyszenie Regionalne, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Niedrzwickiej, Towarzystwo Regionalne Gminy Niemce, Stowarzyszenie Miłośników Gminy Strzyżewice, Nadbystrzyckie Stowarzyszenie Agroturystyczne. Ponadto w większości gmin funkcjonują Koła Gospodyń Wiejskich. 
 
Na terenie powiatu działa około 40 zespołów amatorskich, w tym zespoły śpiewacze, kapele ludowe, teatry oraz kabarety amatorskie. Aktywnie działa ponad 80 osób zajmujących się różnego rodzaju rzemiosłem artystycznym i twórczością ludową.
Powrót

Domy kultury Drukuj Zapisz

grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa