Powiatowe Biuro Biznes Lubelskie Lublin Drukuj Zapisz

Logotypy unijne
 
Zakres działań PBBL będzie m.in. polegał na współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, instytucjami otoczenia biznesu przy realizacji zadań związanych z promocją gospodarczą, obsługą inwestorów i eksporterów, a także z rozwojem przedsiębiorczości w regionie. Funkcjonowanie Biur ma się opierać na współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie i poszczególnych powiatów województwa lubelskiego przy współudziale szeroko rozumianych instytucji otoczenia biznesu.
 
Cele:
 1. Wzmacnianie konkurencyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw) z terenu województwa lubelskiego.
 2. Świadczenie usługi informacji i promocji gospodarczej,
 3. Udzielania wsparcia w zakresie działalności inwestycyjnej oraz zwiększania eksportu..
 
 
 
Zadania Powiatowego Biura Biznes Lubelskie:
 
 1. Audyt potencjału inwestycyjnego, gospodarczego i społecznego regionu.
 2. Organizacja wydarzeń promocyjno–informacyjnych, warsztatów, szkoleń i wyjazdów studyjnych krajowych i zagranicznych dla przedsiębiorców, JST, IOB, jednostek naukowych.
 3. Przygotowywanie szkoleń i doradztwa dedykowanego dla kadr zarządzających przedsiębiorstwami z terenu województwa lubelskiego, w zakresie pozyskiwania partnerów biznesowych i wspomagającego rozszerzenie lub zmianę profilu działalności w kierunku eksportu produktów i usług.
 4. Organizacja udziału przedsiębiorców, JST, IOB itd. w konferencjach, kongresach, forach i seminariach krajowych dotyczących inicjatyw klastrowych i innych form współdziałania.
 5. Organizacja udziału przedsiębiorców, JST, IOB itd. w imprezach targowo – wystawienniczych regionalnych, krajowych i zagranicznych (w ujęciu branżowym i indywidualnym).
 6. Organizacja zagranicznych misji gospodarczych na rynki kluczowe i wysokiej szansy dla obecnych i potencjalnych eksporterów z regionu.
 7. Organizacja przyjazdowych wizyt studyjnych dla przedsiębiorców, JST, IOB i innych potencjalnych kontrahentów (krajowe i zagraniczne).
 8. Opracowanie systemu przepływu oraz standaryzacji danych z zakresu informacji gospodarczej pomiędzy UMWL i instytucjami z regionu.
 9. Opracowanie i zakup analiz, raportów, i innych dokumentów ogólnodostępnych i branżowych.
 10. Zapewnienie sprawnego systemu wsparcia oferowanego przedsiębiorcom w zakresie podjęcia decyzji o lokalizacji inwestycji lub rozwoju działalności eksportowej.
 11. Stworzenie wysokiej jakości, ogólnie dostępnej bazy danych dotyczącej publicznych i prywatnych terenów inwestycyjnych.
 12. Opracowanie oraz aktualizacja bazy danych przedsiębiorców z regionu poszukujących inwestorów zewnętrznych.
 13. Monitoring potrzeb przedsiębiorców z regionu, w zakresie poszukiwania zewnętrznych odbiorców produktów i usług oraz zakup dostępu do krajowych i międzynarodowych baz.
 14. Organizacja wydarzeń oraz kampanii promocyjnych w celu prezentacji dobrych praktyk, dotyczących rozwoju przedsiębiorczości/sektorów kluczowych oraz wysokiej szansy.
 15. Promocja dobrych praktyk – dotyczy firm, które zainwestowały na Lubelszczyźnie.
 16. Realizacja kampanii promocyjnej kierowanej do środowisk biznesowych, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, naukowych i mieszkańców regionów.
 17. Promocja gospodarczego wizerunku województwa lubelskiego podczas kluczowych wydarzeń i imprez w regionie i w kraju.
 18. Opracowanie założeń kontynuacji i realizacji programu promocji marek regionalnych.
 19. Promocja potencjału eksportowego Lubelszczyzny.
 20. Promocja oferty inwestycyjnej województwa lubelskiego.
 21. Podejmowanie działań w zakresie marketingu bezpośredniego oraz innych działań promocyjno–informacyjnych, kierowane do środowisk biznesowych, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych, naukowych i mieszkańców innych krajów.

Mapka punktów Biur

Powiatowe Biuro Biznes Lubelskie

e-mail: pbbl@powiat.lublin.pl 

tel. (81) 81 528 67 61

Aktualności Powiatowe Biuro Biznes Lubelskie Lublin Drukuj Zapisz

PRZEDSIĘBIORCO! OGŁASZAMY NABORY!

Alternatywny opis zdjęcia: Grafika z kalendarzem wydarzeń biznesowych na fioletowym tle. Ikony i daty wskazują na różnorodne wydarzenia, takie jak targi, konferencje i ekspozycje na całym świecie, w tym Hanower i Tokio.

Uprzejmie informujemy, iż Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie ogłosił dla przedsiębiorców z sektora MŚP z województwa lubelskiego nabór wniosków...

Opublikowane dn. 26-01-2024
Czytaj dalej...

Konkurs "Przyjazna wieś"

napis przyjazna wieś

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Przyjazna wieś", gdzie Twoja inicjatywa ma szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść Ci atrakcyjne nagrody o...

Opublikowane dn. 11-07-2023
Czytaj dalej...

Polsko-Egipskie Forum Biznesu

Dłonie czterech osób

Uprzejmie informujemy, że w dniach 23 maja 2023 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej, Warszawa, ul. Trębacka 4, o godz. 10.00, sala konferencyjna 205 (II piętro) odbędzie się Polsko-Egipskie...

Opublikowane dn. 18-05-2023
Czytaj dalej...

Instrumenty finansowe dla przedsiębiorców

Raporty finansowe

Już od 2018 roku dzięki wdrożeniu Krajowego Funduszu Gwarancyjnego, funkcjonuje program gwarancji de-minimis, który jest trwałym i systemowym instrumentem wsparcia dla przedsiębiorców z sektora...

Opublikowane dn. 28-02-2023
Czytaj dalej...

Zapraszamy do udziału w badaniu

Osoby podpisujące

Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza Przedsiębiorców do udziału w badaniu poziomu zaawansowania technologicznego i procesowego...

Opublikowane dn. 03-02-2023
Czytaj dalej...

Akademia Menadżera Innowacji

logo projektu i napis nowy nabór

Akademia Menadżera Innowacji to autorski program Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dopasowany do potrzeb przedsiębiorców otwartych na wdrażanie zmian w swoich firmach i zarządzanie...

Opublikowane dn. 17-10-2022
Czytaj dalej...

REACT-EU – 20,5 mln Euro dla lubelskich firm! Rusza Działanie 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie...

plakat lawp napis: odporne lubelskie - zasoby react-eu dla lubelskiego ogłoszenie o naborze działanie 15.1 Wsparcie przedsiębiorstw w zakresie energetyki

Perspektywa UE na lata 2014–2021 kończy się, ale nie dla lubelskich przedsiębiorców! W ramach instrumentu REACT-EU Komisja Europejska uruchomiła dodatkowe środki przeznaczone na walkę ze...

Opublikowane dn. 01-02-2022
Czytaj dalej...

MISJA GOSPODARCZA DO SŁOWENII

logo napis powiat lubelski

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w naborze na misję gospodarczą do Słowenii, połączoną z udziałem w...

Opublikowane dn. 22-10-2021
Czytaj dalej...

Misja gospodarcza do Kolonii, Niemcy połączona z udziałem w Targach Anuga

logo powiatowe biuro biznes lubelskie

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zaprasza przedsiębiorców z województwa lubelskiego do udziału w naborze na misję gospodarczą do Kolonii, Niemcy, w terminie 08-14.10.2021 r.

Opublikowane dn. 23-09-2021
Czytaj dalej...

Zaproszenie do udziału w seminarium gospodarczym "Kolej na Polskę - kolej na Lubelskie." - 15.09.2021 r.

plakat, kolej na Polskę kolej na lubelskie, 15 września 2021 r. 10 godz., urząd marszałkowski województwa lubelskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów zapraszają na seminarium gospodarcze "Kolej na Polskę - kolej na Lubelskie."

Opublikowane dn. 13-09-2021
Czytaj dalej...
<<<Poprzednia
1 2 3
Następna>>>
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa