Aktualności Ochrona zdrowia Drukuj Zapisz

Sprzęt medyczny
stycznia
2022

W dniu 21 stycznia 2022 r. w budynku Szpitala Powiatowego w Bychawie w obecności Wicestarosty Lubelskiego - Andrzeja Chrząstowskiego, Dyrektora SPZOZ w Bychawie - Piotra Derkaczewa, Z-cy Dyrektora ds. Lecznictwa - Dagmary Kucharskiej, Kadry Kierowniczej i Pracowników Zakładu, odbyło się formalne przekazanie do użytkowania nowej aparatury i sprzętu medycznego, w postaci:

• zestawu endoskopowego wraz z wyposażeniem: wideogastroskopu, wideokolonoskopu, toru wizyjnego, monitora medycznego, pompy wodnej, ssaka endoskopowego, diatermii oraz systemu archiwizacji i rejestracji badań endoskopowych o łącznej wartości 293.664,00 zł. Zakup zestawu był możliwy dzięki dotacji otrzymanej od Powiatu Lubelskiego w kwocie 274.318,00 zł,
  • pomp infuzyjnych: Perfusor Space w ilości 4 sztuk, o łącznej wartości 20.865,60 zł, zakupionych ze środków własnych,

• aparatów EKG wraz z wózkami/stolikami: w ilości 5 sztuk, sfinansowanych z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Nowo zakupiona aparatura i sprzęt będą stanowiły wyposażenie Pracowni Endoskopii, z przeznaczeniem do specjalistycznych badań diagnostycznych, a także zostanie przekazana do użytkowania na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Izbie Przyjęć Szpitala, Przychodni Rejonowej w Bychawie oraz wytypowanych, zamiejscowych Ośrodkach Zdrowia.

formalne przekazanie do użytkowania nowej aparatury i sprzętu medycznego

formalne przekazanie do użytkowania nowej aparatury i sprzętu medycznegoformalne przekazanie do użytkowania nowej aparatury i sprzętu medycznego

formalne przekazanie do użytkowania nowej aparatury i sprzętu medycznego