Współpraca zagraniczna Drukuj Zapisz

Miasto Kutina

Miasto Kutina

Miasto Kutina liczące nieco ponad 20 000 mieszkańców położone jest ok. 70 km na południowy wschód od stolicy Chorwacji, Zagrzebia.

Kutina jest partnerskim miastem zaprzyjaźnionego z Powiatem Lubelskim Powiatu Main–Kinzig. Współpraca Powiatu Lubelskiego z Kutiną rozpoczęła się od udziału Powiatu Lubelskiego w 59. Targach Wächtersbach. Nawiązane podczas udziału w tej imprezie znajomości przyniosły konkretne efekty w postaci udziału Klubu Kulturalnego „HUSAIN” podczas Dożynek Powiatu Lubelskiego i Gminy Konopnica – Radawiec 2008.
 
Klub Kulturalny „HUSAIN” istnieje od ponad 25 lat. Wykonuje autentyczne piosenki i tańce z regionu Moslavina, jak również tradycyjne regionalne piosenki i tańce z innych regionów Chorwacji m.in. Poslaviny, Bilogóry i Slavonii. Klub pracuje w 3 grupach: folkowej (taniec), śpiewaczej oraz muzycznej. W skład grupy muzycznej wchodzi 8 osób. Grają na instrumentach smyczkowych. Grupa śpiewaków liczy 12 osób. Klub Kulturalny „HUSAIN” brał udział w wielu imprezach folklorystycznych w Chorwacji oraz poza granicami kraju: byli m.in. we Francji, Czechach, Węgrach, Austrii, Słowenii. W 2008 roku mogliśmy poznać ich twórczość podczas Dożynek Powiatowych.
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa