Współpraca zagraniczna Drukuj Zapisz

Wsparcie dla Straży

Zdjęcie przedstawia przedstawicieli Straży Pożarnej z partnerskiego Powiatu Main – Kinzig

Współpraca zagraniczna to nie tylko oficjalne spotkania, ciągłe rozmowy czy zwiedzanie, w minioną sobotę (24.11) czterech przedstawicieli Straży Pożarnej z partnerskiego Powiatu Main – Kinzig przekazało dwa wozy strażackie. Pojazdy w postaci darowizny Powiat Lubelski otrzymał na podstawie obowiązującej umowy o współpracy pomiędzy naszymi powiatami.

Oficjalne przekazanie pojazdów miało miejsce w OSP w Ługowie na terenie Gminy Jastków, w której docelowo będą służyć. Wicestarosta Lubelski Robert Wójcik wspólnie z Wójtem Jastkowa Zbigniewem Samoniem dokonali uroczystego „przyjęcia” pojazdów, po czym koledzy z Niemiec zaprezentowali możliwości darowanego sprzętu. Pokazom i rozmowom nie było końca, niemieccy strażacy wspólnie z naszymi druhami rozumieli się bez słów w końcu łączy ich jedno – pomoc innym ludziom.
 
Cieszy fakt, że już po raz trzeci przyjaciele z Niemiec darowali na rzecz naszego powiatu pojazdy strażackie, które służyć będą naszej lokalnej społeczności. Wierzymy, że ten gest dobrej woli w znaczący sposób przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w naszym powiecie. Jednocześnie dziękuję, tym których starania doprowadziły do przekazania pojazdów:
  • Panu Karlowi - Heinzowi Shmittowi i Panu Marcusowi Bussaaniemu, za to, że pamiętają o naszym powiecie i potrzebach naszych strażaków,
  • Panom: Norbertowi Göbel, Hartmut Freund, Ottfried Werth oraz Harald Hellenbrandt za trud włożony w przygotowanie i przyprowadzenie pojazdów do Polski.
 
Wierzę, że nasza współpraca będzie się umacniała oraz przyczyni się do zbliżenia mieszkańców naszych regionów we wspólnej Europie.
 
Tekst: Tomasz Banaszek
Fot. Kamil Ziółkowski
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa