Certyfikat jakości Drukuj Zapisz

Certyfikat jakości dla starostwa

Certyfikat jakości dla starostwa
05
lipca
2013

Dbając o dobro klientów i pracowników Starostwo Powiatowe w Lublinie wprowadziło system zarządzania jakością wymagany przez międzynarodową organizację ISO. Uroczyste wręczenie certyfikatu, poświadczającego jego wdrożenie, odbędzie się w piątek 5 lipca o 14.00 podczas konferencji, podsumowującej dwuletnie działania.

Dokument wręczy staroście lubelskiemu Pawłowi Pikule, prezes instytucji certyfikującej, którą jest Q&R Polska, Patrycjusz Stoma. Sekretarz powiatu Grzegorz Samoń podsumuje realizację całego projektu, a prezes Fundacji Inicjatyw Menedżerskich Paweł Prokop wygłosi wykład na temat "Zarządzania jakością w administracji publicznej.
 
Wszystkie działania, realizowane w ramach projektu "Zintegrowane działania na rzecz poprawy jakości zarządzania w starostwie i jednostkach samorządowych powiatu lubelskiego", mają udoskonalić i przyspieszyć pracę urzędników, co z satysfakcją powinny odczuć osoby załatwiające swoje sprawy w urzędzie. Będzie to możliwe dzięki usprawnieniu zadań urzędu pod względem merytorycznym i organizacyjnym, a także podniesienie jakości usług starostwa oraz wzmocnienie przejrzystości działań i procedur.
 
Autorzy projektu postawili nie tylko na jakość obsługi, ale również ochronę środowiska, bezpieczeństwo pracy i informacji oraz zarządzanie ryzykiem. Urzędnicy przeszli szkolenia z zakresu zarządzania i rozwoju kompetencji kadry kierowniczej, kodeksu postępowania administracyjnego, gospodarki nieruchomościami i procesów inwestycyjnych, a także wdrożenia kodeksu etycznego dla pracowników starostwa. Kursy były poprzedzone badaniem, które sprawdzało, jakie są najważniejsze przyczyny podejmowania decyzji niezgodnych z normami prawnymi lub procedurami administracyjnymi.
 
W ramach projektu wparciem zostało objętych 171 pracowników starostwa oraz 11 pracowników pozostałych jednostek organizacyjnych.
 
Realizacja wszystkich działań kosztowała ponad 1 milion 800 tysięcy złotych, z czego 85 procent to środki z Europejskiego Funduszu Społecznego. Resztę, jako wkład własny, zapewnił samorząd powiatowy.
Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa