Aktualności sportowe Drukuj Zapisz

Tour de Pologne 2021 w Powiecie Lubelskim

Tour de Pologne 2021 r.
10
sierpnia
2021

9 sierpnia br. odbył się pierwszy etap 78. Tour de Pologne. Trasa wiodła z Lublina przez Powiat Lubelski, aż do Chełma. Kolarze mieli do przejechania 217 km. W wyścigu wystartowały 22 drużyny z wieloma znakomitymi kolarzami. Start pierwszego etapu miał miejsce na Placu Zamkowym w Lublinie.

Oficjalnego otwarcia dokonali Jarosław Stawiarski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Sebastian Trojak – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Zdzisław Szwed – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Zdzisław Antoń - Starosta Lubelski oraz Beata Stepaniuk-Kuśmierzak – Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Już na początku wyścigu na terenie Powiatu Lubelskiego od peletonu oderwała się trzyosobowa grupa kolarzy. Byli w niej Michał Paluta z reprezentacji Polski, Amerykanin Sean Bennet z Team Qhubeka Nexthash oraz reprezentant Kazachstanu Jewgienij Fiedorow z Astany. Zwycięzcą pierwszego etapu został Niemiec Phil Bouhas z grupy Bahrain Victorius. 

Tour de Pologne jest wspaniałą okazją by poprzez wydarzenie budujące ogromne emocje i wywołujące wielkie zainteresowanie kibiców, pokazać piękno Powiatu Lubelskiego. 

Wyścig dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń fanom i sympatykom kolarstwa, którzy tłumnie kibicowali na trasie przejazdu przez Powiat Lubelski. Jak zawsze nie zawiedli mali i duzi mieszkańcy naszego Powiatu, którzy z zaangażowaniem kibicowali wszystkim kolarzom na trasie pierwszego etapu 78. Tour do Pologne.  

 

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa