Aktualności turystyczne Drukuj Zapisz

Polski Bon Turystyczny

Plaka z informacją : POLSKI BON TURYSTYCZNY Jak skorzystać z bonu turystycznego krok Musisz mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS Jeśli nie masz profilu na PUE ZUS - musisz go zatożyć Aktywuj bon na PUE ZUS Nie musisz składać żadnego wniosku Aktywuj tylko bon - wejdź na PUE ZUS w zaktadkę (Ogólny), a następnie w [Polski Bon Turystyczny] > [Mój bon) Użyj przycisku (Aktywuj bon] i podaj aktualny adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego Bon możesz aktywować w każdej chwili Możesz nim płacić do 31 marca 2022 r.
07
stycznia
2021

Przypominamy wszystkim podmiotom prowadzącym usługi turystyczne na terenie Powiatu Lubelskiego o możliwości dołączenia do programu Polski Bon Turystyczny. Bon Turystyczny to narzędzie, które ma na celu wsparcie finansowe zarówno polskich rodzin jak i branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie oraz imprezy turystyczne organizowane w Polsce. W myśl „Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych”, impreza turystyczna to połączenie co najmniej dwóch różnych rodzajów usług turystycznych na potrzeby tej samej podróży lub wakacji, czyli ofertę łączoną np. nocleg z wyżywieniem lub nocleg połączony ze spływem kajakowym bądź wstępem do muzeum.

Informacje dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego znajdują się na stronie www.bonturystyczny.polska.travel. Dodatkowym narzędziem informacyjnym jest specjalna infolinia ZUS, zarówno beneficjenci programu, jak i przedsiębiorcy mogą dzwonić na numer 22 11 22 111. Pytania dotyczące bonu można także przesyłać e-mailem na adres bon@zus.pl. Ponadto, na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Polskiego Bonu Turystycznego: https://bit.ly/3jLLkCC

INFORMACJE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Aby dołączyć do programu, należy zarejestrować swoje przedsiębiorstwo na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Następnie złożyć oświadczenie jako przedsiębiorstwo turystyczne lub organizacja pożytku publicznego. Oświadczenie trzeba podpisać: profilem PUE, podpisem kwalifikowanym, podpisem osobistym (e-dowód) lub profilem zaufanym. Poprzez PUE ZUS podmiot turystyczny uzyska dostęp do swoich rozliczeń, jak również będzie mógł zarządzać uprawnieniami osób, które będą przyjmować płatności bonem. Po wersyfikacji danych, przedsiębiorstwo zostanie dopisane do Listy Podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności za pomocą bonu. Aktualna lista tych podmiotów będzie publikowana od 1 sierpnia 2020 r. na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Tutorial dla przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego, którzy chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny. https://www.youtube.com/watch?v=UUzCFpwDVLA

Najważniejsze informacje dla przedsiębiorców: https://bit.ly/3jPNW2k

Rejestracja będzie możliwa aż 31 marca 2022 r.

INFORMACJE DLA TURYSTÓW

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na każde dziecko do 18. roku życia. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł, w przypadku dziecka niepełnosprawnego 1 000 zł.

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, należy wejść na stronę www.zus.pl  i zarejestrować się w PUE ZUS za pomocą profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo bankowości elektronicznej w banku. Jeśli nie masz kwalifikowanego podpisu elektronicznego, profilu zaufanego ani dostępu do systemu bankowego, musisz wypełnić formularz elektroniczny oraz w ciągu 7 dni potwierdzić swoją tożsamość w dowolnej placówce ZUS.

W celu skorzystania z bonu, należy go aktywować na PUE ZUS poprzez podanie swojego aktualnego adres email oraz numeru telefonu komórkowego. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Aktywacja bonu będzie możliwa od 1 sierpnia 2020 r., tylko na PUE ZUS . Gdy aktywujesz bon, otrzymasz e-mailem kod obsługi płatności (znajdziesz go również na PUE ZUS) potrzebny przy realizacji płatności (np. w recepcji hotelu). W celu potwierdzenia danej transakcji  otrzymasz SMSem kod, który należy podać osobie przyjmującej płatność. Bonem zapłacisz za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane w Polsce przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje pożytku publicznego wpisane na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną. Aktualna lista podmiotów, w których można skorzystać z bonu będzie dostępna od 1 sierpnia 2020 r. na stronach: www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl, www.polska.travel.

Za pomocą bonu można płacić wielokrotnie, aż do wyczerpania kwoty świadczenia. Bonu nie można wymienić na gotówkę ani inne środki płatnicze.

Instrukcja jak założyć profil na na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS: https://bit.ly/32YrcYd

Najważniejsze informacje dla turystów: https://bit.ly/2DeWxe8

Beneficjenci będą mogli wykorzystać bon do 31 marca 2022 roku.

 

Ikona pdfInfografika - jak skorzystać z bonu , plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [567.91 KB]

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa