Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym- Środa z Profilaktyką w OW NFZ

Osoba w zimowych rękawiczkach trzyma czerwone serce; obok napis "Profilaktyka i zdrowy styl życia w okresie zimowym" oraz "Środa z Profilaktyką".
stycznia
2024

Profilaktyka to najskuteczniejsza metoda dbania o zdrowie. Badania kontrolne dają szansę na wczesne wykrycie wielu chorób i ich wyleczenie. Przynajmniej raz w roku warto wykonać morfologię, badanie moczu, cholesterolu i poziomu glukozy we krwi. Pamiętać należy także o kontroli ciśnienia tętniczego krwi.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował praktyczny Kalendarz badań, który ułatwi znalezienie programu profilaktycznego oraz wskaże, które placówki go realizują. Wystarczy zaznaczyć płeć, wybrać wiek, a kalendarz wygeneruje listę badań i zaleceń dostosowanych dla Ciebie. Zapoznaj się z nimi i umów na badania.

Kalendarz badań

• ułatwi znalezienie programu profilaktycznego,
  •  przypomni o zalecanych szczepieniach,
  • wskaże gdzie udać się na bezpłatne badania.

Rozpocznij rok od ważnych kroków dla swojego zdrowia - zaplanuj badania profilaktyczne.

Więcej o tym, jak działać profilaktycznie dowiedzą się Państwo​ z lektury materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów Narodowego Funduszu Zdrowia.

Ikona pdf Ulotka pdf 0,64 MB
Autor: Ewa Urban