Bychawski szpital otrzymał nowoczesny ambulans

Karetka pogotowia na bazie Mercedes-Benz, w żółto-czerwono-niebieskim malowaniu, z napisami i znakami, zaparkowana na śniegu przed budynkiem.
grudnia
2023

Nowoczesny ambulans z pełnym wyposażeniem trafił do ratowników medycznych ze szpitala powiatowego w Bychawie. W piątek odbyło się oficjalne przekazanie pojazdu.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski, Krzysztof Chmielik - Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie, Andrzej Chrząstowski - Wicestarosta Lubelski, Anna Pawlas - Członek Zarządu Powiatu Lubelskiego oraz Radne Powiatu: Anna Grzywaczewska, Urszula Paździor, Beata Gajur, a także Piotr Derkaczew - Dyrektor SPZOZ w Bychawie.

Ambulans zastąpi dotychczas użytkowaną i wysłużoną karetkę. Dzięki zakupowi zwiększony zostanie poziom bezpieczeństwa transportowanych osób, usprawni to także pracę załogom karetki. Nowy ambulans wraz z pełnym i najnowszym wyposażeniem wejdzie w skład podstawowego zespołu ratownictwa medycznego.
Koszt zakupu nowego auta to ponad 600 tys. zł. Większość tej kwoty stanowiła dotacja celowa z budżetu państwa.

Autor: Ewa Urban