2022 Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Drukuj Zapisz

Zadanie pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2255L Grabówka – Kol. Warsz. - Niedrzwica Duża” współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
(dawniej: Funduszu Dróg Samorządowych)

Flaga i godło polski
marca

Całkowita wartość inwestycji: 10.620.332,57 zł

Kwota dofinansowania: 5.622.199,54 zł

Okres realizacji: 2022 rok

Cele projektu i planowane efekty: Celem projektu było zrealizowanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym stanowiącym działanie komplementarne do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy przebudowie drogi został poprawiony komfort i bezpieczeństwo jazdy podróżnych oraz bezpieczeństwo pieszych. Przebudowana droga zapewniła dogodny dostęp do ośrodków administracyjno-gospodarczych, terenów inwestycyjnych, umożliwiła realizację potrzeb w zakresie transportu publicznego. Realizacja projektu przyspieszyła proces urbanizacji terenów przez które przebiega przebudowana droga, rozwój lokalnej społeczności, rozwój mikroregionu.

W wyniku realizacji inwestycji została m.in. wykonana nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego, zostały wykonane nowe chodniki, zjazdy, odwodnienie, zostały utwardzone pobocza, przebudowane skrzyżowania z drogami gminnymi nr 107072L, nr 107072L, 107071L i 107076L, wykonane przejścia dla pieszych, przystanki autobusowe, zostało wykonane oznakowanie pionowe i poziome oraz zostały zamontowane urządzenia brd (balustrady,U-11a, tablice prowadzące U-3c, U-3d).

Długość odcinka drogi powiatowej objętego zadaniem to 4 078 mb.

Elementy i rodzaje robót objęte zadaniem:

1. Roboty przygotowawcze,

2. Roboty ziemne,