Rozpoczyna się nabór do konkursu kulinarnego "Polska Smakuje" skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń.
Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa.
Tegoroczny konkurs stanowi kontynuację "Bitwy Regionów" realizowanej od 2015 roku i zachowuje dotychczasową ideę – promowanie kuchni regionalnej oraz integrację środowisk wiejskich.
Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy konkursowej polegającej na przygotowaniu potrawy inspirowanej regionalnymi daniami, wykonanej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich lub stowarzyszenia.
Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie do 18 maja 2026 r. drogą elektroniczną, formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie www.polskasmakuje.pl lub pod linkiem https://www.kupujswiadomie.gov.pl/konkurs-kulinarny-polska-smakuje/.
Konkurs będzie przebiegać w trzech etapach:
Etap I (wydarzenia regionalne) – W pierwszym etapie odbędą się wydarzenia regionalne, podczas których drużyny zaprezentują swoje potrawy przed komisją konkursową. W każdym wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 20 zespołów. Najlepiej ocenione zespoły awansują do półfinałów wojewódzkich.
Etap II (półfinały wojewódzkie) - Zwycięzcy wydarzeń regionalnych wezmą udział w półfinałach wojewódzkich. Z każdego województwa do finału ogólnopolskiego awansuje jedna drużyna.
Etap III (finał) – Finał konkursu, w którym rywalizuje 16 najlepszych drużyn z całej Polski.
|
|
KK_Polska_smakuje2026_info_o_konkursie.pdf | 187,63 kB |