15 października br. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się gra decyzyjna Starosty Lubelskiego pod kryptonimem „BEZPIECZEŃSTWO 25”. W wydarzeniu udział wzięli Dyrektorzy i Kierownicy komórek organizacyjnych urzędu. Spotkanie otworzyła Iwona Pulińska – Wicestarosta Lubelski, która po przywitaniu wszystkich uczestników przedstawiła podstawy prawne ćwiczenia obronnego zorganizowanego w formie gry decyzyjnej.
W dalszej części Mirosław Jaworski - Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnychprzedstawił temat i przedmiot spotkania, jednocześnie wskazując, że celem przeprowadzanego przedsięwzięcia jest nabycie przez osoby ćwiczące umiejętności w zakresie realizacji zadań obronnych polegających na osiągnięciu gotowości do uruchomienia pracy na Głównym Stanowisku Kierowania Starosty Lubelskiego oraz gotowości do przemieszczenia się na Zapasowe Stanowisko Kierowania.
Ppłk Wińczysław Jastrzębski - Zastępca Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Lublinie zaprezentował wykład na temat systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym w Powiecie Lubelskim.
W części praktycznej ćwiczenia obronnego uczestnicy mieli możliwość podjęcia dyskusji w ramach doskonalenia procesu informacyjno-decyzyjnego ukierunkowanego na wypracowanie decyzji podczas realizacji zadań obronnych.