W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi, informacjami rozpowszechnianymi przez Pana Andrzeja Kłapcia – Radnego Powiatu Lubelskiego, dotyczącymi funkcjonowania Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach pragniemy wskazać, że nie istnieje jakikolwiek konflikt z Radą Rodziców w tejże szkole. Współpraca organu prowadzącego z Radą Rodziców i pozostałymi organami szkoły przebiega we właściwy sposób. Odwołanie Pani Anny Kozieł – Dyrektora Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach nastąpiło na jej wniosek z poszanowaniem wszelkich procedur przedmiotowych, zgodnych z przepisami prawa, w tym także uzyskanie pozytywnej opinii Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Jednocześnie pragniemy zapewnić, że nie istnieją żadne plany ani nie są prowadzone żadne prace związane z likwidacją Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach, co więcej Zarząd Powiatu w Lublinie prowadzi szereg inicjatyw prowadzących do zwiększenia liczby uczniów w szkole, czego doskonałym przykładem jest projekt ,,Modernizacja infrastruktury Zespołu Szkół w Niemcach – kompleksowe wsparcie kadr’’ za kwotę zadania 5 900 000,00 zł brutto.
Osobom zainteresowanym udostępniamy link do protokołu kontroli Lubelskiego Kuratora Oświaty w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach:
Zarząd Powiatu w Lublinie