AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

LOTNICZY DZIEŃ DZIECKA – Rodzinny Piknik Charytatywny

Samolot z żółtymi skrzydłami i dużym śmigłem stoi na trawiastej polanie, a mężczyzna obserwuje go z boku.
27
maja
2024

W niedzielę, 26 maja br., na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu odbył się Lotniczy Dzień Dziecka – Rodzinny Piknik Charytatywny.

Powiat Lubelski i Aeroklub Lubelski w Radawcu zorganizowali to wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. 

Na scenie głównej występowały m. in.: grupy taneczne z terenu Powiatu Lubelskiego ze Szkoły Podstawowej w Jastkowie, Płouszowicach i Snopkowie, które zaprezentowały bogaty program artystyczny w tańcu nowoczesnym hip-hop oraz dzieci z grupy tańca nowoczesnego „Balans”. Nie zabrakło również zespołów ludowych takich jak  Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrowica”, „Prosto z pola”, „Konopnickie Korale”, Zespół Śpiewaczy „Krajka”, Zespół Ludowy „Biesiada” ze Strzeszkowic oraz Zespół i Kapela „Swojacy”, a także Orkiestra Dęta z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedrzwicy Dużej. Uczestnicy wydarzenia mogli również obejrzeć pokazy grupy karateków ze Strzyżewic Karate AKT-ASAHI oraz zespołu akrobatycznego „Akrolove” ze Strzyżewic. W solowych występach zaprezentowały się Maja Zaborska, która zaśpiewała dwie piosenki pt. ”Ukradła cyganka kurę” i „Moment by wstać” oraz Amelia Flisiak uczennica II klasy Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach, która zaprezentowała utwory pt. „Nie zapomnij” oraz „Cisza modlitwa katyńska”. Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowana była specjalna strefa zabaw z dmuchańcami. Wśród atrakcji festynu znalazła się również wystawa samolotów oraz samochodów historycznych i motocykli, a loty zapoznawcze samolotem, szybowcem i śmigłowcem, to tylko niektóre z atrakcji przygotowane dla dzieci. Liczne stosika edukacyjne m. in.: Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Bychawie, Inkubator Pszczelarstwa z Pszczelej Woli, stoisko Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie, Poleskiego Parku Narodowego, Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie były licznie odwiedzane przez uczestników imprezy. 

Lotniczy Dzień Dziecka w Radawcu to wyjątkowe wydarzenie, wielkie święto dla małych i dużych. Dzieci i dorośli mieli okazję poznać tajniki pilotażu, zobaczyć z bliska różne typy samolotów, porozmawiać z pilotami i rekonstruktorami oraz uczestniczyć w licznych pokazach i atrakcjach dla nich przygotowanych. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00, gdy na niebie pojawili się pierwsi skoczkowie spadochronowi. 

Podczas Lotniczego Dnia Dziecka  przeprowadzona została charytatywna zbiórka na pomoc i profilaktykę psychologiczną i przeciwdziałanie depresji u dzieci i młodzieży z rodzin ubogich. Zebrane środki zostały przekazane Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. 

Lotniczy Dzień Dziecka – Rodzinny Piknik Charytatywny został objęty patronatami medialnymi: Polskie Radio Lublin, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni oraz Lublin 112. 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizacje tegorocznego Święta Dnia Dziecka. Szczególne podziękowania kierujemy do załogi Aeroklubu Lubelskiego, która była gospodarzem tej wyjątkowej i fascynującej imprezy. 

Do zobaczenia za rok. 

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa