AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Grupa wojskowych w mundurach stoi w rzędach na placu przed żółtym budynkiem, a w tle widoczne są osoby na schodach.
02
maja
2024

2 maja to Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jedno z najważniejszych świąt narodowych w Polsce.

W Starostwie Powiatowym w Lublinie był to dzień, w którym obchodziliśmy to ważne święto bardzo uroczyście. Uroczystości rozpoczęły się od powitania przybyłych gości. W wydarzeniu udział wzięli m. in. Pani Magdalena Filipek-Sobczak – Poseł na Sejm RP, Pan Michał Krawczyk – Poseł na Sejm RP, Pan Jacek Trela – Senator RP, Pan Oleh Kuts – Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie, przedstawiciele służb mundurowych, dowódcy, komendanci, dyrektorzy oraz przedstawiciele Garnizonu Lublin, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego, miasta Lublin, jak również prezesi i dyrektorzy instytucji rządowych i samorządowych, w tym jednostek organizacyjnych Powiatu Lubelskiego oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lublinie. 

Najważniejszym punktem uroczystości było przekazanie przez Zdzisława Antonia - Starostę Lubelskiego flagi państwowej do pocztu sztandarowego, który wciągnął flagę na maszt. Poczet wystawiła 19 Lubelska Brygada Zmechanizowana im. gen. dyw. Franciszka Kleberga. Ten symboliczny gest podkreślił znaczenie flagi państwowej  jako narodowego symbolu. Była to chwila pełna emocji i wzruszeń dla wszystkich uczestników. Następnie, na placu rozbrzmiał dźwięk Mazurka Dąbrowskiego, który zagrała Orkiestra Wojskowa Garnizonu Lublin. Melodia naszego hymnu była momentem, który z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski w wzniosłym przemówieniu podkreślił znaczenie flagi jako symbolu historii jedności i dumy narodu. 

Taka uroczystość została zorganizowana po raz pierwszy w 25-letniej historii Powiatu Lubelskiego. Miejsce i wspaniała oprawa zachęcają do kolejnych, patriotycznych spotkań. 

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa