AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Narada szkoleniowa służby geodezyjnej i kartograficznej

Na zdjęciu jest sala konferencyjna z prelegentką stojącą za mównicą. W tle ekran z prezentacją, obok banner Stowarzyszenia Geodetów Polskich.
28
marca
2024

26 marca 2024 r. przedstawiciele Biura Projektu „e-Geodezja II - uzupełnienie cyfrowego zasobu geodezyjnego województwa lubelskiego” wzięli udział w naradzie szkoleniowej służby geodezyjnej i kartograficznej w Puławach. Narada zorganizowana była przez Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Lublinie wraz z Ośrodkiem Szkolenia Geodetów i Kartografów Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Warszawie.

Spotkanie adresowane było do administracji geodezyjnej i kartograficznej z terenu województwa lubelskiego. Podczas spotkania poruszane były kwestie związane z finansowaniem samorządów, zmianami przepisów prawa oraz ich interpretacją w zakresie geodezji i kartografii.

Dzięki uprzejmości organizatorów podczas narady, pracownicy Biura Projektu przedstawili stan realizacji projektu „e-Geodezja II - uzupełnienie cyfrowego zasobu geodezyjnego województwa lubelskiego”, w szczególności organizacji zamówienia publicznego na I etap prac geodezyjnych. Podczas prezentacji zagadnień związanych z realizacją projektu Ewa Ratkiewicz-Rola - Kierownik projektu – skupiła się na kwestiach rozliczeń, terminów realizacji oraz dokumentacji wymaganej do przygotowania przetargu. 

Pierwsze postepowanie o zamówienie publiczne dotyczące prac geodezyjnych będzie dotyczyło 41 obiektów ewidencyjnych, przewiduje się realizację prac z zakresu m.in. ewidencji gruntów i budynków oraz baz BDOT500 i GESUT.  Ogłoszenie postepowania przetargowego przewidziane jest na kwiecień bieżącego roku.

 

#FunduszeUE lub #FunduszeEuropejskie

 

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa