AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Targi Edukacyjne w Lublinie

Stoisko targowe z motywem ogrodniczym, gdzie trzy osoby w jasnych ubraniach stoją wśród kwiatów i dekoracji z drewnianych palet.
26
marca
2024

Za nami dwudniowe Targi Edukacyjne w Lublinie. Jedno z największych wydarzeń promujących szkolnictwo zawodowe i ogólne. Przez dwa dni Targi Lublin były miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej szkół i uczelni wyższych.

W uroczystym otwarciu wydarzenia udział wzięli Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta Lubelski oraz Anna Zielińska – Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie.

Wśród wystawców nie mogło zabraknąć szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Lubelski, które zaprezentowały swoją szeroką ofertę edukacyjną.  Oferta kształcenia przedstawiona była w bardzo atrakcyjny sposób i budziła duże zainteresowanie wśród młodzieży przybyłej na Targi. Wyróżnienie w konkursie „Forma promocji targowej” w kategorii Szkoły Średnie otrzymał Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach.

Wśród najciekawszych atrakcji jakie przygotowały nasze szkoły były m. in.: konkursy
z nagrodami, pokaz ratownictwa medycznego, pokazy fryzjerskie oraz prezentacje poszczególnych zawodów i kierunków kształcenia. Na stoiskach szkół Powiatu Lubelskiego do dyspozycji młodzieży byli nauczyciele i uczniowie, którzy odpowiadali na pytania oraz informowali o zajęciach pozalekcyjnych. Targom Edukacyjnym towarzyszyły dodatkowe wydarzenia. Na scenie głównej wystąpiła uczennica Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli - Inga Urbaniak śpiewając największe polskie przeboje, odbył się również pokaz podnoszenia ciężarów w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach trenowanych przez Ryszarda Sosnowskiego oraz Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach prowadzonych przez Antoniego Kawałka.

Swoje stoisko na Targach prezentowała Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) będąca częścią Inkubatora Pszczelarstwa w Pszczelej Woli. Wystawcy informowali o działalności jednostki, a atrakcją było kilkanaście eksponatów, ukazujących doświadczalny charakter Małego Centrum Nauki „SOWA”, dających jednocześnie możliwość samodzielnego eksperymentowania wszystkim zwiedzającym. 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa