AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Generalny remont krytej pływalni w Bychawie- oficjalne otwarcie

Basen kryty z torami do pływania oddzielonymi pomarańczowo-białymi bojkami, niebieskie ściany, widoczne okna i sekcja widzów.
19
marca
2024

18 marca br. odbyło się oficjalne otwarcie, po gruntownym remoncie, krytej pływalnia w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. To ważne wydarzenie nie tylko dla społeczności szkolnej, ale także dla mieszkańców Bychawy i całego powiatu lubelskiego.

Wielomiesięczne prace remontowe były wyzwaniem, ale też dowodem determinacji i zaangażowania wielu osób. Pływalnia to miejsce, które służy uczniom szkoły a także  mieszkańcom społeczności – niezależnie od wieku, umiejętności czy celów. To miejsce, które jest dostępne dla każdego, kto pragnie poprawić swoją kondycję fizyczną, rozwijać umiejętności pływackie, ale również dla osób spragnionych relaksu.

Na przebudowę krytej pływalni w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie przeznaczono ponad 4 miliony 266 tysięcy złotych z czego 2 miliony 696 tysięcy złotych pokryto z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych edycja I. Reszta kwoty pochodziła ze środków własnych Powiatu Lubelskiego.


Oficjalne otwarcie rozpoczęło się przemówieniem Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia. Krótki rys historyczny powstania pływalni w Bychawie i jej modernizacji przedstawił Dyrektor szkoły Paweł Dudek. Głos zabrał również Wicestarosta Lubelski Andrzej Chrząstowski, przybliżając zaproszonym gościom zakres wykonanych prac. Istotnymi punktami w programie uroczystości było poświęcenie obiektu przez ks. Przemysława Ruszniaka oraz oficjalne przecięcie wstęgi.

Wśród gości znaleźli się Radni Powiatu Lubelskiego Tomasz Szpakowski oraz Paweł Pikula, Wójt Gminy Wysokie Dorota Dobrzyńska, Burmistrz Miasta Bychawa Janusz Urban, Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski oraz Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Bychawy oraz okolicznych gmin.

W wydarzeniu udział wzięli: Zdzisław Antoń - Starosta Lubelski, Andrzej Chrząstowski - Wicestarosta Lubelski, Krzysztof Chmielik - Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie, Marta Krzyżak - Dyrektor Wydziału Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie, Małgorzata Kotarska - Dyrektor Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych w Starostwie Powiatowym w Lublinie, wraz z pracownikami , Anna Zielińska - Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz Anna Matraszek- Furtak emerytowany Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie. W tym dniu Panią Poseł na Sejm RP Magdalenę Filipek- Sobczak reprezentował Pan Łukasz Czarnomski- Zastępca Wójta Gminy Niedrzwica Duża, który odczytał list skierowany do Pan Starosty Lubelskiego oraz Dyrektora Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. 


Basen składa się z sześciu torów o długości 25 metrów. Pływalnia oferuje regulację głębokości, aby zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli bezpiecznie i wygodnie spędzać czas na obiekcie. Klienci będą mogli skorzystać z szatni, pryszniców, toalet oraz wszelkiego wyposażenia. Basen dostępny jest dla uczniów Zespołu Szkół w ramach godzin wychowania fizycznego, dla grup zorganizowanych oraz indywidualnych klientów. Po przeprowadzonym remoncie, który doprowadził do polepszenia warunków przebywania na krytej pływalni podjęto decyzję o dostępności basenu w soboty.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowo wyremontowanej krytej pływalni w Bychawie.

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa