AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

VIII Posiedzenie Rady Porozumienia Partnerskiego Jednostek Samorządu Terytorialnego Powiatu Lubelskiego Bystrzyca.

Sala konferencyjna z uczestnikami siedzącymi przy ustawionych w kształt U stołach, skierowani ku ekranowi prezentacji, z flagami na ścianie.
18
marca
2024

15 marca 2024r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się VIII Posiedzenie Rady Porozumienia Partnerskiego Jednostek Samorządu Terytorialnego Powiatu Lubelskiego Bystrzyca.

Obrady rozpoczął Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, który powitał zaproszonych gości. Głównym punktem spotkania było omówienie procedury przyjęcia Strategii Rozwoju Ponadlokalnego do roku 2030 Jednostek Samorządu Terytorialnego Porozumienia Partnerskiego Bystrzyca. Strategia w najbliższym czasie zostanie zatwierdzoną przez Radę Powiatu i Rady poszczególnych Gmin. Uchwalenie Strategii przez wszystkich partnerów Porozumienia pozwoli na wspólne planowanie działań rozwojowych oraz aplikowanie o dodatkowe środki zewnętrzne  szczególnie w ramach Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027, m.in. na zadania takie jak: Infrastruktura drogowa i komunikacja ponadlokalna, rozwój przedsiębiorczości i nowe tereny inwestycyjne, efektywność energetyczna, ochrona wód i dolin rzecznych, turystyka, opieka społeczna czy też szkolnictwo zawodowe.

Podczas posiedzenia zostały również przedstawione przez pracownika Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego -  możliwości wnioskowania i pozyskiwania środków unijnych w ramach Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027. 

 

Sala konferencyjna z uczestnikami siedzącymi przy ustawionych w kształt U stołach, skierowani ku ekranowi prezentacji, z flagami na ścianie.
Opis zdjęcia: Grupa osób siedząca w dużym sali konferencyjnej skupia się na prezentacji, którą wygłasza mówca przy pulpicie. W tle widoczne są flagi i projektor.
Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa