AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Konkurs Wiedzy o Sejmie RP.

Grupa ludzi siedzi na składanych krzesłach ustawionych w rzędach na drewnianej podłodze wewnątrz sali gimnastycznej, wyglądają na skupionych.
14
marca
2024

13 marca 2024 r., z inicjatywy Posła na Sejm RP Magdaleny Filipek-Sobczak, w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie RP. Głównym celem wydarzenia było zachęcenie młodzieży do poszerzenia wiedzy o współczesnym, polskim parlamentaryzmie. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej z nich, Poseł na Sejm RP Magdalena Filipek-Sobczak przedstawiła kulisy pracy parlamentarzysty, natomiast pracownicy Wszechnicy Sejmowej przygotowali prezentację pt. „Spacer po Sejmie" dotyczącą m.in.: architektury kompleksu sejmowego, historii polskiego parlamentu czy obowiązującego w Polsce trybu ustawodawczego.

W spotkaniu wzięli udział Magdalena Filipek-Sobczak Poseł na Sejm RP, Andrzej Chrząstowski - Wicestarosta Lubelski,  Anna Zielińska - Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz Emilia Białek-Paluch - zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie, Marta Krzyżak - Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie, a także dyrektorzy i nauczyciele szkół prowadzonych przez Powiat Lubelski.

W drugiej części odbył się Konkurs Wiedzy o Sejmie, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach, Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. mjr. Henryka Dobrzańskiego w Bychawie oraz Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.

Zwycięzcy Konkursu Wiedzy o Sejmie RP:

  1. Dominik Iwaniak- Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach
  2. Aleksandra Gutek- Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie
  3.  Magdalena Kusa- Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie

Podczas wydarzenia uczniowie mieli okazję porozmawiać z Panią Magdaleną Filipek-Sobczak Posłem na Sejm RP, zadając własne pytania dotyczące pracy posła, natomiast Renata Bielecka Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego poinformowała o akcji "Bądź widoczny i bezpieczny". Każdy uczeń otrzymał odblaski.

Młodzieży gratulujemy wiedzy o Sejmie RP, kreatywności w zadawaniu pytań, dziękujemy za praktyczną lekcje o współczesnym polskim parlamentaryzmie.

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa