Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Lubelskiego 2024

Grupa osób stoi na tle transparentów przy stołach do ping-ponga w sali gimnastycznej. Wydarzenie sportowe.
marca
2024

W dniu 12 marca 2024 roku na hali sportowej w CKFiS Bełżyce odbyło się niezwykłe wydarzenie sportowe - Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Lubelskiego.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością „Świetlik" działające przy Domu Pomocy Społecznej w Matczyne, oraz Dom Dziecka „Nowy Dom" i Dom Dziecka „Dworek".

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał  Zdzisław Antoń Starosta Lubelski, dokonując kilku symbolicznych odbić piłeczką tenisową.

W tegorocznej edycji turnieju wzięło udział 75 uczestników z różnych instytucji, głównie z placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz Domów Pomocy Społecznej.

Wśród placówek pieczy zastępczej, które zgłosiły swoje reprezentacje, pojawiły się: Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza "Na Zamku", "Zaczarowany Ogród", czy "Horyzont" w Krasnymstawie, Dom Dziecka „Nowy Dom", Dom Dziecka „Dworek", Dom Dziecka nr 2 w Zwierzyńcu, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kraśniku.

Drużyny i zawodnicy z Domów Pomocy Społecznej przyjechali z: DPS w Matczynie, DPS w Krzesimowie, DPS w Krasnymstawie, DPS w Gościeradowie, DPS w Kozuli, DPS w Ostrowie Lubelskim, DPS w Nowinach, DPS w DPS w Zamościu, DPS w Rejowcu. W turnieju również wzięli udział podopieczni ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Mozaika" i  „Roztocze" z Lublina, Warsztatów Terapii Zajęciowej Wallenroda z Lublina oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Bełżycach.
Podczas turnieju rozegrano kilkadziesiąt pojedynków, które dostarczyły uczestnikom mnóstwo emocji i radości. Zacięta rywalizacja na każdym stole doprowadziła do wyłonienia laureatów aż w 8 kategoriach. Ponadto, wyróżniono również dwie placówki, które zdobyły najwięcej punktów w fazie grupowej, co było dodatkowym akcentem integracyjnym tego wydarzenia. W kategorii Grupowej powód do świętowania mają POW Kraśnik i DPS w Kozuli. Gratulujemy zarówno laureatom indywidualnym jak i grupowym.

Laureaci turnieju otrzymali zaszczytne puchary, które wręczał Andrzej Chrząstowski Wicestarosta Lubelski, natomiast pozostali uczestnicy zostali uhonorowani medalami, które wręczyli Marek Wojciechowski Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Ireneusz Łucka Burmistrz Bełżyc oraz Joanna Kaznowska Sekretarz Gminy Bełżyce.

Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Lubelskiego 2024 nie tylko dostarczył emocji sportowych, ale także stanowił wyraz solidarności i wsparcia dla osób potrzebujących. Spotkanie pokazało, że sport jest doskonałym narzędziem integracji społecznej oraz budowania więzi międzyludzkich.

Autor: Ewa Urban