SZKOLENIE STAROSTY LUBELSKIEGO Z ZAKRESU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Mężczyzna stoi przed grupą siedzących ludzi w pomieszczeniu konferencyjnym, prezentując szkolenie, za nim ekran z napisami.
marca
2024

7 marca br. w Zespole Szkół im. Ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie odbyło się szkolenie z zakresu zarządzania kryzysowego zorganizowane przez Starostę Lubelskiego zgodnie z art. 17 ustawy o zarządzaniu kryzysowym. W szkoleniu udział wzięli Radni Powiatu Lubelskiego, Wójtowie i Burmistrzowie oraz Pracownicy Urzędów Miejskich i Urzędów Gmin z terenu powiatu lubelskiego, którzy zajmują się problematyką zarządzania kryzysowego.

Podczas teoretycznej części szkolenia, wykładowca omówił zagadnienie oceny zagrożeń w zarządzaniu kryzysowym. Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie zapoznali Uczestników szkolenia z zasadami i formami pełnienia służby wojskowej.

Po części teoretycznej szkolenia odbyły się zajęcia praktyczne, które zostały zrealizowane w nowo otwartej strzelnicy wirtualnej zlokalizowanej w Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie. Podczas zajęć praktycznych Osoby biorące udział w szkoleniu miały możliwość doskonalenia umiejętności w bezpiecznym posługiwaniu się bronią w oparciu o multimedialny system szkolno-treningowy.

Za organizację wyżej wymienionych przedsięwzięć odpowiedzialny był Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie kierowany przez Panią Dyrektor - Martę Krzyżak.

Autor: Ewa Urban