AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

6 MARCA BR. POWIAT LUBELSKI PODPISAŁ UMOWĘ Z POLITECHNIKĄ LUBELSKĄ! |

Dwóch mężczyzn stoi naprzeciw siebie, jeden wręcza drugiemu dokument, w tle widoczni są inni uczestnicy i logo Politechniki Lubelskiej.
07
marca
2024

Współpraca z ośrodkami akademickimi, jest bardzo ważnym elementem zrównoważonego rozwoju powiatu lubelskiego. Integracja środowiska naukowego z podmiotami gospodarczymi oraz jednostkami samorządowymi, umożliwi efektywniejszy transfer wiedzy, wdrożenia rozwiązań i nowoczesnych technologii dla gospodarki.

Podpisanie umowy jest ważne dla wzmocnienia i zacieśnienia współpracy, której jednym z celów jest przygotowanie i realizacja wspólnych projektów w ramach dostępnych instrumentów finansowych: europejskich, krajowych i regionalnych. Możliwość realizacji wspólnych projektów i inicjatyw w wielu obszarach otworzy nowe płaszczyzny działań na rzecz innowacji i rozwoju naszego środowiska. Przyczyni się do dalszej poprawy jakości życia społeczno-gospodarczego mieszkańców gmin powiatu lubelskiego.

Umowę podpisali: Zdzisław Antoń - Starosta Lubelski oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Patera - Rektor Politechniki Lubelskiej.

W wydarzeniu udział wzięli: Waldemar Wapiński – Dyrektor Wydziału Rozwoju i Współpracy Starostwa Powiatowego w Lublinie oraz Paweł Chrapowicki - Dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii PL.

 

Napisali o nas również: Politechnika Lubelska oraz powiat lubelski będą współpracować. Wszystko dla rozwoju naszego regionu | Kurier Lubelski       Starostwo Powiatowe w Lublinie otwiera się na nowe technologie (tvp.pl)

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa