AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Zaproszenie na konferencje pt.: „Żywność wysokiej jakości - produkty tradycyjne i regionalne”

Stół kuchenny z surowymi pierogami, wałkiem i ciastem, z nadrukiem "Konferencja żywność wysokiej jakości: produkty tradycyjne i regionalne".
31
stycznia
2024

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Żywność wysokiej jakości - produkty tradycyjne i regionalne”, która odbędzie się 8 lutego br. o godz. 10:00 w Dworku Helena w Porosiukach k. Białej Podlaskiej.

 

Tego dnia obchodzimy Tłusty Czwartek, co za tym idzie jest to idealna okazja, by porozmawiać o regionalnych przysmakach. Lokalizacja wydarzenia także nie jest przypadkowa, bowiem powiat bialski jest liderem pod względem liczby wpisanych produktów tradycyjnych. Podczas konferencji zostaną omówione m. in zasady wpisywania na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, certyfikacja produktów regionalnych, ich wykorzystanie w zbiorowym żywieniu oraz możliwość sprzedaży własnych wyrobów. Bardzo istotnym zagadnieniem poruszonym podczas konferencji będzie informacja o systemach jakości UE jak i polskich, dzięki którym można pozyskać środki finansowe na promocje swoich wyrobów.

O swoich wpisanych produktach opowiedzą nam członkowie KGW w Łobaczewie Małym i Zespół Łobaczewianki – laureatki konkursu Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów. Urząd Marszałkowski zgłoszenia przyjmuje do 5 lutego br. pod nr. tel 81 4416 802 lub 81 4416 538.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Załączniki

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa