23 stycznia br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bystrzycy odbył się IX Festiwal Kolęd i Pastorałek pt.: ,,Jezusa Narodzonego Witajmy".

stycznia
2024

Wydarzenie zgromadziło dzieci ze specjalnych ośrodków i szkół ogólnodostępnych. Tego dnia młodzi artyści mieli okazje podzielić się swoim talentem muzycznym oraz wspólnie celebrować świąteczną atmosferę. Warto uwzględnić różnorodność repertuaru, który obejmował zarówno klasyki, jak i nowoczesne interpretacje, tworząc pełen emocji i uroku program muzyczny. Festiwal promował integrację społeczną i kreatywność.

W wydarzeniu wzięli udział: Andrzej Chrząstowski Wicestarosta Lubelski, Anna Zielińska Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, Jolanta Kais Dyrektor Wydziału Organizacyjnego, Małgorzata Kotarska Dyrektor Wydziału Inwestycji i Funduszy Pomocowych, Katarzyna Antoniak Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Ks. dr Waldemar Fac, Edwin Gortat Wójt Gminy Wólka, Dyrektorzy Placówek Szkolnictwa Specjalnego i Szkół Ogólnodostępnych Gminy Wólka i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych.

Wydarzenie zorganizowane przez SOSW w Bystrzycy zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Lubelskiego.

Autor: Ewa Urban