AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Ośrodek Zdrowia w Krzczonowie po remoncie

Biały budynek z rampą dla wózków, metalowymi poręczami i schodami, obok drzewo, na chodniku kostka brukowa.
22
listopada
2023

Ośrodek Zdrowia w Krzczonowie zyskał nowe oblicze. Dzięki wsparciu Powiatu Lubelskiego udało się wykonać termomodernizację budynku i przystosować go dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W miniony poniedziałek budynek został oficjalnie oddany do użytku.

Zakres wykonanych prac realizowany był w dwóch etapach. Pierwszy - obejmował prace polegające na wymianie pokrycia dachowego, remoncie kominów, wykonaniu obróbki blacharskiej oraz instalacji odgromowej, jak również wykonana została izolacja pionowa budynku wraz z wykonaniem opaski odwadniającej. W drugim etapie dokonano wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, jak również budynek został docieplony płytami styropianowymi o grubości 15 centymetrów, wykonana została cienkowarstwowa wyprawa z tynku silikatowego o fakturze "kamyczkowej". Ponadto wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja zadania pozwoli na poprawę warunków i komfortu użytkowania oraz wyglądu wizualnego i estetyki budynku, obniżenie kosztów jego eksploatacji, jak również zmniejszenie niekorzystnego oddziaływania na środowisko zewnętrzne.

Krzczonowski Ośrodek Zdrowia jest jedną z 9 placówek terenowych należących do bychawskiego szpitala. Koszt modernizacji to kwota blisko 280 tysięcy złotych z czego dotacja Powiatu Lubelskiego stanowiła ponad 230 tys. zł.

 

W oficjalnym wydarzeniu, które odbyło się 20 listopada udział wzięli: Zdzisław Antoń - Starosta Lubelski, Andrzej Chrząstowski - Wicestarosta Lubelski, Anna Pawlas - Członek Zarządu Powiatu w Lublinie, Radni Powiatu Lubelskiego: Maria Studzińska, Beata Gajur, Tomasz Szpakowski; Katarzyna Bryda - Wójt Gminy Krzczonów, Waldemar Pawłat - Przewodniczący Rady Gminy Krzczonów, Piotr Derkaczew - Dyrektor SPZOZ w Bychawie wraz z pracownikami, a także personel Gminnego Ośrodka Zdrowia w Krzczonowie.

 

https://lublin.tvp.pl/74231305/osrodek-zdrowia-w-krzczonowie-po-remoncie

 

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa