AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

ZAWODNICY GLKS „POM-ISKRA" DOCENI PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI

ZAWODNICY GLKS „POM-ISKRA" DOCENI PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI
20
listopada
2023

W dniach 20-22 października w Biłgoraju odbyły się w Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15. Do zdobycia było łącznie 60 medali. Mistrzostwa odbyły się w nieco zmodyfikowanej formule, bowiem wcześniej przeprowadzono eliminacje strefowe, dzięki temu w decydującym turnieju w Biłgoraju, do walki o medale stanęli rzeczywiście wyłącznie najlepsi.

Miło nam poinformować, że w kat. 61 kg srebrny medal wywalczył Oskar Wójcik - zawodnik GLKS,, POM-ISKRA'' Piotrowice i uczeń Szkoły Podstawowej w Osmolicach. Zawodnik został pokonany zaledwie jednym punktem, tym samym złotym medalistą w tej kategorii został Oskar Leśniewski KSS Husaria Lubraniec. 284,08 pkt. w punktacji Sinclaira dało Oskarowi szóste miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika Mistrzostw.                        

Drugim zawodnikiem, który w zawodach reprezentował GLKS ,,POM-ISKRA" był Bartłomiej Gryta. Sportowiec startował w kat. 96 kg. Uzyskał również rekordowe ciężary 153 (67-86) kg., tym samym zajął dziewiąte miejsce.

W końcowej klasyfikacji mistrzostw, w kat. 61 kg, startował Konrad Wysocki. Uczestnik uzyskał w dwuboju 110 kg (47-63). i zajął ostatecznie dziesiąte miejsce. Startujący w kat 73 kgBartek Piwnicki - czternaste miejsce. Tymek Pawlak - piętnaste miejsce w kat. 67 kg.

Po mistrzostwach Oskar Wójcik znalazł się na celowniku trenera kadry Polski do lat 15  i uczestniczył
w zgrupowaniu w Nowym Tomyślu.

 

Grupa młodzieży i dorosłych stoi na podium i obok niego na tle baneru z napisem "Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek do lat 15". Na scenie znajduje się również sztanga.
Na zdjęciu dwie osoby stoją po obu stronach sztangi na tle plakatu z napisem o mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów.
Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa