AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Wycieczka uczniów ze Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychow

Logo Ministerstwo Edukacji i nauki Polski Ład poznaj polskę
10
października
2023

26 września 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Załuczu wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy, który zorganizowany został w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę. Program ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacji dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w wycieczkach szkolnych, które umożliwiają poznanie Polski, jej historii, tradycji oraz zabytków kultury.

Logo Ministerstwo Edukacji i nauki Polski Ład poznaj polskę

Słoneczna pogoda i świetny humor towarzyszyły uczestnikom w czasie szkolnej wycieczki do Warszawy. Uczniowie obejrzeli wiele ciekawych miejsc na Starym Mieście, którego punktami centralnymi są Zamek Królewski oraz Kolumna Zygmunta. Spotkali również kataryniarza, który przepięknie śpiewał stare piosenki warszawskie przy muzyce płynącej  z katarynki.

Z okien autokaru uczestnicy mieli okazję podziwiać Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim na czele. Grupa zwiedziła zabytkowy ogród botaniczny z przepięknymi kwiatami oraz poznała historię Łazienek Królewskich.

Całości dopełniła wizyta w Wilanowie. Spacerując po ogrodach królewskich, uczniowie z ciekawością słuchali opowieści o letniej rezydencji Króla Jana III Sobieskiego.

Całkowity koszt wycieczki Szkoły Podstawowej Specjalnej wyniósł 3375,00 zł. Zadanie dofinansowane zostało z budżetu państwa. Powiat Lubelski w ramach wsparcia finansowego z Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymał środki w wysokości 2500,00 zł, natomiast pozostała kwota tj. 875,00 zł została pokryta z wpłat rodziców uczniów biorących udział w wycieczce.

Całkowity koszt wycieczki Szkoły Przysposabiającej do Pracy wyniósł 4500,00 zł. Zadanie dofinansowane zostało z budżetu państwa. Powiat Lubelski w ramach wsparcia finansowego z Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymał środki w wysokości 3600,00 zł, natomiast pozostała kwota tj. 900,00 zł została pokryta z wpłat rodziców uczniów biorących udział w wycieczce.

 

 

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa