AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Wycieczka uczniów z Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach do Warszawy w ramach przedsięwzięcia "Poznaj Polskę"

Uczestnicy wycieczki
10
października
2023

„Rodem warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel”- Śladami Fryderyka Chopina - Wycieczka do Warszawy w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.  

Program ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacji dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w wycieczkach szkolnych, które umożliwiają poznanie Polski, jej historii, tradycji oraz zabytków kultury.

Fryderyk Chopin to jeden z najwybitniejszych Polaków – dlatego też, w  programie wycieczki do Warszawy w dniu 29 września 2023 r., w której wzięli udział uczniowie Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach, nie mogło zabraknąć muzeum tego kompozytora. Muzeum Fryderyka Chopina, znajduje się w zabytkowym Pałacu Ostrogskich i jest jednym z najnowocześniejszych muzeów biograficznych w Europie. Dzięki zgromadzonym eksponatom i multimediom uczniowie mogli poznać zarówno życie jak i twórczość artysty. Pozyskali informacje na temat jego dzieciństwa i młodości spędzonej w Warszawie oraz życia na emigracji. Obejrzeli pisane do niego i przez niego listy oraz jego rysunki. Uczestnicy wyjazdu zobaczyli portrety wykonane za życia kompozytora, odlew jego dłoni a  także bezcenny fortepian Pleyel, na którym artysta grał przez ostatnie dwa lata swojego życia. Wszystko to można było zobaczyć w ciekawej, interaktywnej formie.

Oprócz wizyty w Muzeum Fryderyka Chopina grupa spacerowała alejkami ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz spędziła czas w Centrum Nauki Kopernik. Wizyta ta była okazją do swobodnej eksploracji, obserwacji i samodzielnego wykonania eksperymentów z różnorodnych dziedzin życia. 

Całkowity koszt wycieczki wyniósł 5 597,00 zł. Zadanie dofinansowane zostało z budżetu państwa. Powiat Lubelski w ramach wsparcia finansowego z Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymał środki w wysokości 4 477,60 zł, natomiast pozostała kwota tj. 1 119,40 zł została pokryta z wpłat rodziców uczniów biorących udział w wycieczce.

Logo ministerstwo edukacji i nauki, logo polski ład i logo poznaj polskę
Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa