AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie na wycieczce

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie  na wycieczce
21
czerwca
2023

W dniach 14 – 16 czerwca 2023 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie wzięli udział w trzydniowej wycieczce: Trójmiasto – Malbork zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę. Program ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacji dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w wycieczkach szkolnych, które umożliwiają poznanie Polski, jej historii, tradycji oraz zabytków kultury.

Logotypy dofinansowania

 

Podczas wyjazdu uczniowie Zespołu Szkół pierwszego dnia zwiedzali Gdańsk. Podziwiali: Basztę Rybacką, Żurawia, Wielką Zbrojownię - Arsenał, ulicę i bramę Mariacką, Bazylikę NMP, kamienice przy Długim Targu, dom Uphagena, katownię z Wieżą Więzienną, Ratusz Głównego Miasta, bramę Wyżynną oraz Gdański Teatr Szekspirowski. Nie mogło także zabraknąć jednego z najważniejszych symboli Gdańska, czyli posągu Neptuna, przy którym wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Następnym punktem na wycieczkowym szlaku była Gdynia: Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Okręt Błyskawica to prawdziwy zabytek klasy zerowej; jest najstarszym zachowanym niszczycielem - weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach wojennych (do 8 maja 1945r.)

Powrót do Gdańska i zwiedzanie Narodowego Muzeum Morskiego (spichlerzy 
na Ołowiance) był okazją do poznania historii morskiej od średniowiecza po czasy współczesne. Zwieńczeniem turystycznych atrakcji drugiego dnia było pole bitwy na półwyspie Westerplatte.

   Muzeum Zamkowe w Malborku  to główna  atrakcja  trzeciego  dnia wyjazdu. Uczniowie mieli okazję poznać historię jednego z największych i najefektowniejszych zamków krzyżackich, jakie przetrwały do naszych czasów. Opowieść przewodnika wprowadziła zwiedzających w atmosferę rycerskich obyczajów i codzienności życia mistrza i zakonników. 

Całkowity koszt wycieczki wyniósł 25.770,00 zł.

Zadanie dofinansowane zostało z budżetu państwa. Powiat Lubelski w ramach wsparcia finansowego z Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzymał środki w wysokości 15.000,00 zł, natomiast pozostała kwota tj. 10.770,00 zł została pokryta z wpłat rodziców uczniów biorących udział w wycieczce.

 

Autor: Ewa Urban
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa