Order Młodego Bohatera – specjalna nagroda Ministerstwa Obrony Narodowej

logo Ministerstwo Obrony Narodowej i napis Order Młodego Bohatera
lipca
2023

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało specjalną nagrodę dla młodzieży w podziękowaniu za odpowiedzialną i godną naśladowania postawę. Na kogoś, kto kto nie bał się pomóc w trudnej, kryzysowej i niebezpiecznej sytuacji, uratował czyjeś życie lub zdrowie czeka „Order Młodego Bohatera”. Aby zgłosić kandydata do wyróżnienia należy wypełnić odpowiedni wniosek.

To szczególne wyróżnienie przyznawane będzie przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Medal trafi do osób, które wykazały się odpowiedzialną i godną naśladowania postawą w niebezpiecznej sytuacji, a dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu odpowiednich służb przyczyniły się do uratowania zdrowia lub życia innych osób albo zażegnania niebezpieczeństwa.

Aby zgłosić kandydata do wyróżnienia należy wypełnić wniosek (dokument w załączniku) i odesłać go na adres mlodybohater@mon.gov.pl. We wniosku muszą być zawarte m.in. informacje opisujące przebieg zdarzenia.

Wyróżnienie mogą otrzymać kandydaci, którzy w momencie zdarzenia nie przekroczyli osiemnastu lat. Medal może zostać przyznany także osobom, które posiadają zezwolenie na pobyt stały na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Każdy kandydat do Medalu, którego zgłoszenie zostanie zakwalifikowane, otrzyma unikalny, numerowany medal.

Informacje na temat wyróżnienia oraz zasad jego przyznawania znajdują się w Regulaminie przyznawania „Orderu Młodego Bohatera" (dokument w załączniku).

Załączniki:

Ikona docx Regulamin przyznawania Orderu Młodego Bohatera.docx, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 25,69 kB ]

Ikona docx Formularz zgłoszenia.docx, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [ 36,81 kB ]

Autor: Katarzyna Kosowska