Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce

na zdjęciu (od lewej): Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Prezydent RP Andrzej Duda oraz Wicedyrektor Wydziału Edukacji Zdrowia i Spraw Społecznych Anna Matraszek-Furtak
czerwca
2023

25 maja w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych za wybitne zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Odznaczenia trafiły m. in. w ręce Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia oraz Wicedyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Anny Matraszek-Furtak.

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce.

Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców – podkreślił Andrzej Duda.

Wskazywał, że samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia z pewnością bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim. – Przysłużył się przez Państwa działalność, przez Państwa ręce – akcentował Prezydent.

Wśród odznaczonych znaleźli się - Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, który został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Wicedyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Anna Matraszek-Furtak, która została uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Na uroczystości obecna była również Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie - Anna Zielińska.

uroczystość

Prezydent RP przypina Staroście Lubelskiemu odznaczenie

Moment uścisku dłoni Starosty Lubelskiego i Prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda przypina odznaczenie Annie Matraszek-Furtak