LOTNICZY DZIEŃ DZIECKA W RADAWCU – Rodzinny Piknik Charytatywny

lot balonem
maja
2023

28 maja br. odbył się Lotniczy Dzień Dziecka – Rodzinny Piknik Charytatywny na terenie lotniska Lubelskiego Aeroklubu w Radawcu, któremu towarzyszył Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviatio.

Na scenie głównej wystąpili artyści z terenu Powiatu Lubelskiego m. in. Maja Zaborska, Julia Bieniek, grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej w Jastkowie i Płouszowicach, Ludowy Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Bogutki” z Bogucina, Zespół Ludowy „PoNoszemu”, Studio Tańca RYTHM-X, Zespół „Prosto z pola” oraz Yevhenii Hopko. Uczestnicy wydarzenia mogli również obejrzeć pokazy grupy karateków ze Strzyżewic Karate AKT-ASAHI oraz zespołu akrobatycznego „Akrolove” ze Strzyżewic.

Wśród atrakcji dla dzieci były dmuchańce, zabawy z animatorami, wystawa samolotów historycznych oraz samochodów zabytkowych i motocykli. Loty widokowe śmigłowcem, balonem, zapoznawcze szybowcem, pokazy dynamiczne modeli RC samolotów i śmigłowców to tylko niektóre z atrakcji przygotowane dla dzieci. Stosika edukacyjne m. in Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie były liczne odwiedzane przez uczestników imprezy.

Lotniczy Dzień Dziecka w Radawcu to wyjątkowe wydarzenie, wielkie święto dla małych i dużych. Dzieci i dorośli mieli okazję poznać tajniki pilotażu, zobaczyć z bliska różne typy samolotów, porozmawiać z pilotami oraz uczestniczyć w licznych pokazach i atrakcjach dla nich przygotowanych. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00, gdy na niebie pojawili się pierwsi skoczkowie spadochronowi.

Podczas Lotniczego Dnia Dziecka przeprowadzona została charytatywna zbiórka na Dziecięcy Oddział Zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Lotniczy Dzień Dziecka – Rodzinny Piknik Charytatywny został objęty patronatami medialnymi: Polskie Radio Lublin oraz TVP 3 Lublin.