AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY ORAZ NAGRODY ZA OSIĄGNIĘTE WYNIKI SPORTOWE ORAZ WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ

nagrodzeni w dziedzinie sportu
26
maja
2023

Dnia 25 maja br. podczas LV sesji Rady Powiatu w Lublinie miało miejsce uroczyste wręczenie dyplomów i nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody za osiągnięte wyniki sportowe oraz wybitne osiągnięcia w działalności sportowej. Nagrody wręczali Krzysztof Chmielik - Przewodniczący Rady Powiatu w Lublinie oraz Andrzej Chrząstowski - Wicestarosta Lubelski.

 

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ UPOWSZECHNIANIA I OCHRONY KULTURY

          Komisja powołana w celu dokonania oceny zgłoszonych kandydatur zgodnie z Uchwałą nr 1036/2023 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 20 kwietnia 2023 r., w składzie: Andrzej Chrząstowski - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Joanna Kaznowska, Katarzyna Petryszak, Emilia Kąkol oraz Paweł Policha pozytywnie zaopiniowała 4 wnioski, które zostały złożone poprawnie i odrzuciła jeden, który wpłynął po czasie, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody niżej wymienionym.

Ignacy Wawrzycki bierze czynny udział w życiu kulturalnym Gminy Krzczonów, działa bardzo aktywnie zrzeszając i aktywizując młodzież. Jest osobą niezwykle aktywną, działającą na wielu płaszczyznach. Od najmłodszych lat z dumą kultywuje tradycje ludowe. Wychodząc od swoich zainteresowań strojem tradycyjnym, zaczął tworzyć m. in. haftowane koszule, tzw. Humełki – nakrycia głowy mężatek czy zaścięgi, czyli rodzaje ludowych szkaplerzy. Wykonuje też miniatury malowanych skrzyń posagowych, weselne rózgi marszałkowe oraz pisanki batikowe.

Koła Gospodyń Wiejskich w Kawce w 2022 r. Koło Gospodyń Wiejskich zrealizowało 3 edycje warsztatów (florystyczne, wiązanki, stroiki świąteczne), wycieczkę do Warszawy oraz brało udział w dożynkach gminnych. Działania podejmowane przez KGW w Kawce zawsze cieszą się dużą popularnością i mają aprobatę społeczności lokalnej.

Męski Zespół Wokalny „Podkowiaki” powstał w październiku 2017 roku. Pomysłodawcami utworzenia tejże grupy byli Józef Rachwał i Janusz Lipiec. Zespołem kieruje Marcin Mączka – instruktor w Bychawskim Centrum Kultury. Pierwszy występ Męskiego Zespołu Wokalnego „Podkowiaki” miał miejsce w Bychawskim Centrum Kultury w grudniu 2017 roku podczas Spotkania Wigilijnego. Dopracowane pod każdym szczegółem występy Męskiego Zespołu Wokalnego „Podkowiaki” uatrakcyjniły dotychczas wiele wydarzeń – począwszy od tych o zasięgu lokalnym, przez regionalne, a na ogólnopolskich kończąc.

Zespół „Prosto z pola” powstał w 2015 r. przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu
i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej. Jest to grupa 18 osób, których połączyło zamiłowanie do folkloru oraz lokalnej kultury i tradycji. W działalności „Prosta z pola” bardzo ważnym filarem jest kontynuacja pracy Zespołu Śpiewaczego z Niedrzwicy Kościelnej – aby uchronić przed zapomnieniem jego niezwykły i bogaty dorobek. Warto w tym miejscu wyjaśnić, że Zespół Śpiewaczy z Niedrzwicy Kościelnej działał w latach 1975-2005 pod kierunkiem pani Janiny Głąbowej. Był licznie nagradzany na festiwalach i przeglądach rangi ogólnopolskiej, otrzymał nagrodę Oskara Kolberga i medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Prezentując utwory Zespołu Śpiewaczego, grupa „Prosto z pola” zdobyła wyróżnienie w 2016 r. podczas 50. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą,
w kategorii folklor – kontynuacja. „Prosto z pola” chętnie sięga również po piosenki z innych regionów Polski m. in. z Kurpi, Podhala, Mazowsza, Łemkowszczyzny. Włączają również ludowe utwory z Ukrainy zachwycające tamtejszym wielogłosem. Zespół w 2022 roku koncertował ponad 20 razy.

 

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘTE WYNIKI SPORTOWE ORAZ WYBITNE OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ

W tym roku wpłynęło 17 wniosków w tej kategorii. Komisja do dokonania oceny zgłoszonych kandydatur powołana zgodnie z Uchwałą nr 1037/2023 Zarządu Powiatu w Lublinie z dnia 20 kwietnia 2023 r. w składzie: Andrzej Chrząstowski - Przewodniczący Komisji oraz członkowie: Joanna Kaznowska, Katarzyna Petryszak, Emilia Kąkol i Robert Bielecki pozytywnie zaopiniowała wnioski, a Zarząd Powiatu w Lublinie przyznał nagrody wszystkim niżej wymienionym kandydatom.

GIEKSA Niemce jest członkiem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej od lutego 2021 roku. Od tego czasu grupa rocznika 2014 – Żak Starszy (najliczniejsza ze wszystkich drużyn trenujących w GieKSa Niemce) czynnie bierze udział w rozgrywkach organizowanych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej: zawodnicy biorą udział w licznych halowych turniejach towarzyskich, jak i na boiskach. W 2022 r. GieKSa Niemce brała udział w cyklu turniejów pod patronatem Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie rywalizowała z wieloma klubami z terenu Województwa Lubelskiego uczestnicząc we wszystkich rozgrywkach, organizowanych na terenie dwóch powiatów: Lubelskiego i Puławskiego.

Natalia Ślusarczyk jest zawodniczką (bramkarzem) KS Nasutów od marca 2017 r. tj. od początku utworzenia w klubie grup młodzieżowych. Zawodniczka w tym czasie uczestniczyła w ponad 100 spotkaniach ligowych oraz turniejach organizowanych w ramach rozgrywek prowadzonych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej, a także różnych turniejach organizowanych na terenie województwa lubelskiego. W ramach przedmiotowych rozgrywek Natalia Ślusarczyk osiągnęła sukcesy zarówno drużynowe jak również indywidualne. W roku 2022 zawodniczka występowała w drużynach kobiecych Górnika Łęczna oraz w drużynie młodzika KS Nasutów. Drużyna kobieca Górnika Łęczna z Natalią w składzie zajęła 2 miejsce w eliminacjach do klubowych mistrzostw Polski, które dało przepustkę do gry w 2023 roku na poziomie centralnym. 25 czerwca 2022 roku drużyna KS Nasutów wygrała turniej o Puchar Wójta Gminy Żyrzyn. O końcowych wynikach półfinału oraz finału decydowały serie rzutów karnych, w których Natalia obroniła większość z nich.

Michał Pyszniak jest zawodnikiem Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Do jego osiągnięć w 2022 r. można zaliczyć:

- Wicemistrzostwo Polski - 2 miejsce w konkurencji kumite drużynowe mężczyzn (senior) na XXXIII Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Juniorów Młodszych
w Karate Tradycyjnym, 4 - 5.06.2022, Zielona Góra,

- 3 miejsce w konkurencji Karate Drużynowe mężczyzn na Akademickich Mistrzostwach Polski w Karate WKF, 7 - 8.05.2022, Warszawa.

Wiktoria Dwojak jest zawodniczką sekcji pływackiej klubu uczelnianego AZS UMCS Lublin. W 2022 r. zdobyła m. in. II miejsce 4x200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat (50 m), 19-22.07.2022 r. w Oświęcimiu. Warto wspomnieć, że Wiktoria jest na sportowo – naukowym stypendium Wingate University w Karolinie Północnej.

Natalia Dwojak jest zawodniczką sekcji pływackiej klubu uczelnianego AZS UMCS Lublin. Natalia zdobyła m. in. II miejsce 4x100 m stylem dowolnym oraz II miejsce 4x 200 m stylem dowolnym w Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat (50 m), 19-22.07.2022 r.
w Oświęcimiu. Natalia jest na sportowo – naukowym stypendium Wingate University
w Karolinie Północnej.

Natalia Warsz od 2019 roku jest zawodniczką sekcji podnoszenia ciężarów Gminnego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego NIEMCE. Uczennica IV kl. LO w ZSP
w Niemcach. Do największych sukcesów sportowych Natalii w roku 2022 należy
zaliczyć m. in:

- brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 17. Siedlce 12-13.05.2022 wynik w dwuboju 109 kg w kategorii wagowej 55 kg,

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17. Zamość 8-9.07.2022 wynik w dwuboju 117 kg w kategorii wagowej 55 kg,

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na XXV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. Słubice/Frankfurt n. Odrą 25-27.08.2022 wynik w dwuboju 128 kg w kategorii wagowej 55 kg.

Zbigniew Cękała od czerwca 2015 r. jest trenerem sekcji podnoszenia ciężarów
w GULKS NIEMCE. W roku ubiegłym zawodniczka trenera Zbigniewa Cękały, Natalia Warsz zdobyła medale w podnoszeniu ciężarów w wydarzeniach rangi Mistrzostw Polski, m.in.

- brązowy medal w podnoszeniu ciężarów w Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 17. Siedlce 12-13.05.2022 wynik w dwuboju 109 kg w kategorii wagowej 55 kg,

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży do lat 17. Zamość 8-9.07.2022 wynik w dwuboju 117 kg w kategorii wagowej 55 kg,

- srebrny medal w podnoszeniu ciężarów na XXV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS. Słubice/Frankfurt n. Odrą 25-27.08.2022 wynik w dwuboju 128 kg w kategorii wagowej 55 kg.

Kamil Miąc jest zawodnikiem sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. Uzyskał w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim, 28 – 29.05.2022 Warszawa III miejsce w kategorii wagowej + 80 kg – walka, kategoria wiekowa: młodzieżowiec.

Wojciech Kowalski od 2000 roku jest trenerem sekcji taekwondo Uczniowskiego Klubu Sportowego Zespołu Szkół w Bełżycach. W roku 2022 zawodnik trenera Wojciecha Kowalskiego Kamil Miąc uzyskał III miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski
w taekwondo olimpijskim, 28 – 29.05.2022 w Warszawa.

Marlena Polakowska jest zawodniczką sekcji podnoszenia ciężarów w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „POM-ISKRA” Piotrowice. W 2022 r. uzyskała:

- II miejsce i srebrny medal Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostw o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysława Baszko Ciechanów 25 - 27.11.2022,

- V miejsce Mistrzostw Polski Seniorek Nowy Tomyśl 4 - 6.11.2022.

Karol Brodziak jest zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „POM-ISKRA” Piotrowice. W 2022 r. zajął II miejsce i zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w kat. 55 kg, które odbyły się w Bydgoszczy
w dniach 10 - 12.06.2022.

Mateusz Sprawka jest zawodnikiem sekcji podnoszenia ciężarów w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „POM-ISKRA” Piotrowice. W 2022 r. zajął:

 

- I miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 17 w kat. 49 kg, które odbyły się w Siedlcach w dniach 12 - 15.05.2022,

- II miejsce i srebrny medal XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS do lat 20 w kat. 55 kg, które odbyły się w Słubicach - Frankfurcie nad Odrą w dniach 25 - 27.08.2022.

Antoni Kawałek jest trenerem wymienionej przed chwilą trójki. Antoni Kawałek jest trenerem sekcji podnoszenia ciężarów w Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „POM-ISKRA” Piotrowice. Przyczynił się do osiągnięcia przez jego zawodników następujących sukcesów
w 2022 roku:

Karol Brodziak zajął II miejsce i zdobył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23 w kat. 55 kg, które odbyły się w Bydgoszczy w dniach 10 – 12.06.2022.

Mateusz Sprawka zajął I miejsce i złoty medal Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 17 w kat. 49 kg, które odbyły się w Siedlcach w dniach 12 - 15.05.2022 oraz II miejsce
i srebrny medal XXIV Ogólnopolskich Igrzysk LZS do lat 20 w kat. 55 kg, które odbyły się
w Słubicach - Frankfurcie nad Odrą w dniach 25 - 27.08.2022.

Marlena Polakowska zajęła II miejsce i srebrny medal Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostw
o Puchar Prezesa Krajowego Zrzeszenia LZS Mieczysława Baszko Ciechanów
25 - 27.11.2022 oraz V miejsce Mistrzostw Polski Seniorek Nowy Tomyśl 4 - 6.11.2022.

Oliwia Dobrzyńska jest reprezentantką klubu sportowego TOP - ART Lublin, tancerka Drugiej Klasy Mistrzowskiej B w stylu tańców latynoamerykańskich oraz standardowych. Do najwyższych wyników Oliwii w minionym 2022 roku zaliczyć można:

- 2 miejsce w OTTT „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa”, Pilawa, 26.02.2022, pow. 15 B ST,

- 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego LIDER 2022, Lublin, 29.05.2022 r., pow. 15 B LA,

- 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego TOP ART 2022, Bychawa, 11.06.2022 r., pow. 15 B ST,

- 1 miejsce w Ogólnopolskim Chmielakowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, Krasnystaw, 25.09.2022 r., pow. 15 B LA,

- 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PTT, XII OTTT o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego RYTM 2022, Siennica Różana k. Krasnegostawu, 08.10.2022 r., 16 – 18 Open LA,

- 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PTT, XII OTTT o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego RYTM 2022, Siennica Różana k. Krasnegostawu, 08.10.2022 r., pow. 15 B LA,

- 1 miejsce w VIII Gali Tańca TOP ART, OTTT, Żółkiewka, 04.12.2022 r., pow. 15 B LA,

- 1 miejsce w VIII Gali Tańca TOP ART, OTTT, Żółkiewka, 04.12.2022 r., pow. 15 B ST.

Piotr Zdybel jest reprezentantem klubu sportowego TOP - ART Lublin, tancerz Drugiej Klasy Mistrzowskiej B w stylu tańców latynoamerykańskich oraz standardowych. Do najwyższych wyników Piotra w minionym 2022 roku zaliczyć można:

- 2 miejsce w OTTT „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pilawa”, Pilawa, 26.02.2022, pow. 15 B ST,

- 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego LIDER 2022, Lublin, 29.05.2022 r., pow. 15 B LA,

- 3 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego TOP ART 2022, Bychawa, 11.06.2022 r., pow. 15 B ST,

- 1 miejsce w Ogólnopolskim Chmielakowym Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Krasnegostawu, Krasnystaw, 25.09.2022 r., pow. 15 B LA,

- 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PTT, XII OTTT o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego RYTM 2022, Siennica Różana k. Krasnegostawu, 08.10.2022 r., 16 – 18 Open LA,

- 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PTT, XII OTTT o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego RYTM 2022, Siennica Różana k. Krasnegostawu, 08.10.2022 r., pow. 15 B LA,

- 1 miejsce w VIII Gali Tańca TOP ART, OTTT, Żółkiewka, 04.12.2022 r., pow. 15 B LA,

- 1 miejsce w VIII Gali Tańca TOP ART, OTTT, Żółkiewka, 04.12.2022 r., pow. 15 B ST.

Ewa Bień-Szpyt jest reprezentantką klubu sportowego TOP-ART Lublin, tancerka najwyższej krajowej klasy tanecznej A, obecnie nieustannie rozwijająca swoją taneczną pasję. Wśród najwyższych wyników Ewy w minionych roku wyróżnić można Drugie Vice Mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich, pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju o Puchar Mariana Wieczystego oraz:

- 1 miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca Towarzyskiego Puchar Wieczystego, Kraków, 11.12.2022 r., 25-29 A LA,

- 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Latynoamerykańskich, 19.11.2022 r., Jelcz Laskowice, 25-29 Open LA,

- 1 miejsce w Grand Prix Seniorów PTT „Trójmiasto Ogrodów”, 29.10.2022 r., Milanówek, 25-29 A LA,

- 3 miejsce w Grand Prix Seniorów PTT „Trójmiasto Ogrodów”, 29.10.2022 r., Milanówek, 25-29 Open LA,

- 1 miejsce CeA Challenge Cup Letni Pod Honorowym Patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Stefana Kolawińskiego Burmistrza Miasta Bochni i Starosty Bocheńskiego Adama Korty, 02.07.2022 r., Bochnia, 25-29 A LA,

- 3 miejsce CeA Challenge Cup Letni Pod Honorowym Patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity oraz Stefana Kolawińskiego Burmistrza Miasta Bochni i Starosty Bocheńskiego Adama Korty, 02.07.2022 r., Bochnia, 25-29 Open LA,

- 2 miejsce III „Diamentowy” Grand Prix Polski Seniorów, 23.04.2022, Kąty Wrocławskie, 25-29 Open.

Rafał Szpyt jest trenerem szkoły tańca TOP – ART Lublin. Posiada najwyższą międzynarodową klasę taneczną S, trener rekreacji ruchowej oraz sportu ze specjalizacja taneczną. Członek zarządu okręgu lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Pod jego okiem pracują tancerze zdobywający najwyższe miejsca na turniejach ogólnopolskich
i międzynarodowych tj. Ewa Bień – Szpyt, najwyższa krajowa klasa A, druga wicemistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich kategorii 25 – 29 lat, wiele pierwszych miejsc na turniejach rangi Grand Prix Polski, Oliwia Dobrzyńska i Piotr Zdybel, para klasy tanecznej B, medaliści wielu turniejów rangi Ogólnopolskiej, drudzy wicemistrzowie Otwartych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego. Dodatkowo pod jego okiem pracuje 61 tancerzy będących członkami Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz wielu tancerzy rozpoczynających swoją przygodę
z tańcem.

Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów.

nagrodzeni w dziedzinie kultury

nagrodzeni w kategorii sportowej

 

 

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa