II Edycja MTB Marathonu Cyklu Mazovia MTB za nami!

zawodnicy na rowerach
maja
2023

22 maja br. odbyła się druga edycja wydarzenia sportowego, jakim był niepowtarzalny wyścig kolarski – Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lubelskiego w terenowym kolarstwie MTB Maraton Cyklu Mazovia MTB Marathon „O Puchar Starosty Lubelskiego Wysokie - Zakrzew 2023”. Organizatorami wydarzenia był Powiat Lubelski, Gminy Wysokie i Zakrzew oraz Zamana Group.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski, Dorota Dobrzyńska – Wójt Gminy Wysokie oraz Teodora Zaręba – Wójt Gminy Zakrzew, a także Cezary Zamana. Na niedzielne wydarzenie sportowe przyjechali pasjonaci z wszystkich zakątków Polski.

W wydarzeniu uczestniczyli m. in.: Jan Kanthak – Poseł na Sejm RP, Marek Wojciechowski – Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubelskiego, Anna Pawlas – Członek Zarządu Powiatu w Lublinie, Marta Janeczko – Skarbnik Powiatu Lubelskiego, Artur Rumiński – Sekretarz Powiatu Lubelskiego, Beata Gajur – Radna Powiatu Lubelskiego, Waldemar Wapiński – Dyrektor Wydziału Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Lublinie, Beata Bojarczuk – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 7 w Lublinie oraz Renata Rudzka – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Załuczu.

W kolarstwie kluczowe jest planowanie. I jak przystało na rasowego kolarza, dyrektor sportowy Mazovii Cezary Zamana dokładnie zaplanował wiosenną część Mazovii. W Nowym Dworze Mazowieckim był prolog, na Puławach odbył się monument – a w Wysokiem i Zakrzewiu przyszedł czas na apogeum. Do kumulacji emocji doszło w Powiecie Lubelskim na dzikim Roztoczu, w scenerii kwitnących łąk, rozległych pól, szumiących lasach, w których można przepaść na długie godziny. Precyzyjnie wytyczone i jasno oznakowane przez Cezarego Zamanę trasy prowadziły peleton jak po sznurku. Łatwo jednak nie było: między startem a metą trzeba było pokonać rozliczne terenowe przeszkody, uporać się z uciążliwymi wzniesienia czy wreszcie uważać na ostrych zakrętach, by na piaszczystej powierzchni nie stracić przyczepności, a tym samym – nie stracić szansy na walkę o podium.

Tych zasad najpilniej przestrzegali ci, którym ostatecznie udało się stanąć na podium Mazovii w swojej kategorii. Wśród pań zmagających się z najtrudniejszym dystansem Pro, najszybsza była Anna Ostrowska (SCGR Bike Team), która na metę dojechała z czasem 02:55:11. Druga była Magdalena Osiak (Serock 63, 03:03:49). Pośród panów bezkonkurencyjny był Adam Mandziak (GKK Peleton Okszów), który dystans Pro przejechał z czasem 02:07:54. Drugi był Bartek Borowicz (Cozmobike Team, 02:09:15), trzeci zaś – Wojciech Wójtowicz (Vortune Equity Bike Team, 02:09:25). Na dystansie Fit pierwsze miejsce wśród pań wywalczyła Monika Mazur (Ale Jazda Zamość), która potrzebowała 01:13:18, by uporać się z trudami dystansu Fit. Druga była Bożena Wachnik (SuperDrob Bike Team, 01:19:37), a trzecia Katarzyna Jedynak (Leszcz-go Rogów Masters, 01:19:52). Triumfatorem wśród panów był Sebastian Grela (Trening na watach, 01:01:47). Po drugie miejsce sięgnął Michał Jedynak (Leszcz-go Rogów Masters, 01:03:29),
a trzeci Rafał Wiraszka (Intro Cycling Team, 01:03:48).

Ważną częścią programu Wysokie/Zakrzew Mazovia MTB Marathon były darmowe dziecięce zawody rowerowe z Rybką MiniMini, w których udział wzięła liczna grupa najmłodszych kolarzy, pokonując dystans 200 m.

Honorowy Patronat nad zawodami objął Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Wydarzenie objęte zostało również Patronatami Medialnymi – TVP 3 Lublin oraz Radio Lublin.

Wszystkim zawodnikom maratonu gratulujemy oraz życzymy rewelacyjnych czasów na mecie i zapraszamy za rok! Na szczegółową fotorelację z wydarzenia zapraszamy TUTAJ

zawodnicy na rowerach

start zawodników