Ekopiknik "Naturalnie Lubelskie" III edycja

koc na trawie i napis Ekopiknik Naturalnie Lubelskie
maja
2023

Powiat Lubelski – Biuro ds. Informacji i Promocji, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Centrum Kultury i Promocji Gminy Strzyżewice oraz Zespołem Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli, organizuje III edycję Rodzinnego Ekopikniku „Naturalnie Lubelskie”, który odbędzie się w dniu 4 czerwca br. na terenie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.

Tematem przewodnim wydarzenia jest ekologia i ochrona środowiska, edukacja ekologiczna, żywność ekologiczna i szeroko rozumiany proekologiczny styl życia. Segregacja odpadów, rola drzew w ekologii, oszczędzanie wody oraz ochrona pszczół to hasła, które będą towarzyszyć nam podczas imprezy, ale także powinny być ważne w życiu codziennym każdego z nas.

Program Ekopikniku zawiera liczne atrakcje dla mieszkańców, zarówno tych najmłodszych, jak i starszych. Kolorowe, dmuchane place zabaw, występy artystyczne, widowisko akrobatyczne Fundacji Sztukmistrze oraz rozstrzygnięcia konkursów kulinarnych to tylko część atrakcji, z których będzie można skorzystać. Na wydarzeniu pojawią się liczne stoiska firm i instytucji państwowych tj. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, KRUS, KOWR, ARMiR, Uniwersytet Medyczny,
Uniwersytet Przyrodniczy, NFZ Oddział w Lublinie, Powiatowe Szpitale, Poleski Park Narodowy, PCK Lubelski Oddział Okręgowy oraz wiele innych.

Ważnym punktem wydarzenia będą stoiska Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń z terenu Powiatu Lubelskiego, na których będzie można degustować regionalne potrawyi podziwiać cudowne rękodzieło. Podczas imprezy odbędzie się rozstrzygnięcie powiatowego etapu konkursu kulinarnego dla KGW - Bitwa Regionów.

Serdecznie zapraszamy!

plakat wydarzenia