Od 1 kwietnia ruszyła Poradnia Endokrynologiczna

szpital w Bychawie z lotu ptaka z logo placówki
kwietnia
2023

Świadczenia Poradni Endokrynologicznej w SPZOZ w Bychawie dotychczas dostępne były na zasadach komercyjnych. Od 1 kwietnia 2023 roku są finansowane przez NFZ.

Endokrynolog jest lekarzem, który specjalizuje się działaniem gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz dysfunkcjami w ich obrębie.

W zakresie jego działań jest powiązanie różnego rodzaju zaburzeń z nieprawidłowościami działania hormonów, które wydzielane miejscowo lub do układu krwionośnego wpływają na organizm i jego funkcjonowanie. Endokrynolog to nie tylko lekarz od tarczycy. Jest on specjalistą zajmującym się chorobami i nieprawidłowościami w działaniu układu dokrewnego. Chodzi tutaj o pracę gruczołów i związane z ich dysfunkcjami zaburzenia hormonalne.

Endokrynolog leczy i diagnozuje:

• choroby tarczycy (nadczynność i niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto i guz tarczycy),

• choroby przytarczyc (zespół Albrighta, nadczynność i niedoczynność przytarczyc, tężyczka),

• choroby przysadki mózgowej (nadczynność i niedoczynność przysadki mózgowej, hiperprolaktynemia, choroba Cushinga, akromegalia),

• choroby trzustki (cukrzyca),

• choroby gonad (zaburzenia miesiączki, menopauza oraz andropauza),

• choroby nadnerczy (nadczynność i niedoczynność nadnerczy, nadciśnienie tętnicze, zespół Cushinga).

Zapraszamy serdecznie!

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ W BYCHAWIE