TURNIEJ O PUCHAR STARTOSTY LUBELSKIEGO W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

zawodnicy podczas dekoracji 18. Turnieju o Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów
marca
2023

W dniach 11-12.03.2023 roku na obiektach sportowych Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa został rozegrany 18.Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów. Do rywalizacji przystąpiło 47 kobiet i 73 mężczyzn z ośmiu powiatów województwa lubelskiego (lubelski, puławski, chełmski, zamojski, hrubieszowski, biłgorajski, łukowski i bialsko-podlaski).

W sobotę 11 marca Wicestarosta Powiatu Lubelskiego Andrzej Chrząstowski dokonał Otwarcia Pucharu Starosty  i uczestniczył w dekoracji zawodników. Powiat Lubelski reprezentowali zawodnicy GLKS ,,POM-ISKRA’’ Piotrowice i GULKS Niemce. W większości są to uczniowie uczęszczający do szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Lubelski – Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach.

Najlepszą zawodniczką Powiatu Lubelskiego została Marlena Polakowska, a najlepszym zawodnikiem - Tomasz Fedoniuk. Zarówno Marlena jak i Tomasz są zawodnikami zrzeszonymi przez GLKS ,,POM-ISKRA’’ Piotrowice.

Najlepszą zawodniczką 18. Turnieju o Puchar Starosty Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów została Agnieszka Zimroz, reprezentująca LKS ,,ZNICZ’’ Biłgoraj, zaś najlepszym zawodnikiem Turnieju został Damian Niedżwiecki z AZS-AWF Biała Podlska.

Z pozostałych zawodników reprezentujących Powiat Lubelski złote medale zdobyli: Maj Aleksandra, Stefaniak Anna (GULKS NIEMCE) oraz Michał Baran i Sprawka Mateusz – (GLKS „POM-ISKRA” PIOTROWICE).

Zdobywcami srebrnego medalu zostali: Gruszecka Amelia, Warsz Natalia (zawodniczki GULKS NIEMCE),  Koczon Jakub, Czerniak Jakub, Wójcik Oskar, Fedoniuk Tomasz (zawodnicy GLKS „POM-ISKRA” PIOTROWICE). Podium zamknął brązowy medalista Gryta Bartłomiej, reprezentujący GLKS POM-ISKRA PIOTROWICE.

Zawodnikom reprezentującym Powiat Lubelski – Kowalski Emil, Karasiewicz Mikołaj, Milanowski Piotr oraz Kwiatkowski Piotr (zawodnicy GLKS „POM-ISKRA” PIOTROWICE) i Gdula Jakub (GULKS NIEMCE) udało się również zdobyć czwarte miejsce podczas tegorocznego Turnieju.

Pod koniec zawodów, Zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, pucharami, okolicznościowymi koszulkami i  statuetkami oraz nagrodami finansowymi.

Uroczystość zamknięcia zawodów przypadła w udziale Panu Krzysztofowi Chmielikowi  Przewodniczącemu Rady Powiatu Lubelskiego i Dyrektorowi Zespołu Szkól Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach.

Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego współfinansowało Starostwo Powiatowe w Lublinie, natomiast nagrody finansowe ufundował Pan Zbigniew Dulniak. Obiekty Sportowe bezpłatnie udostępnił Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach, za co bardzo dziękujemy Dyrektorowi Placówki – Januszowi Baranowi.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania tak pięknej imprezy sportowej.

zawodnik podczas podnoszenia ciężarów

zawodnik podczas turnieju podnosi ciężary

turniej o puchar starosty lubelskiego w podnoszeniu ciężarów

nagrody, medale i puchary dla zwycięzców