Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Aglomeracje. Rozwój. Wyzwania. Przestrzeń"

plakat konferencji aglomeracje. rozwój. wyzwania. przestrzeń.
marca
2023

W dniach 2-3 marca odbywa się w formule on-line Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Aglomeracje. Rozwój. Wyzwania. Przestrzeń", organizowana przez Katedrę Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, objęta Honorowym Patronatem Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia.

Problematyka konferencji dotyczy zagadnień planowania i sterowania rozwojem obszarów aglomeracji, szczególnie tych narażonych na presję inwestycyjną. Przekształcenia tych terenów wiążą się z potrzebą ochrony, zachowania i wyeksponowania ich dotychczasowych wartości przyrodniczo – kulturowych oraz wdrażania rozwiązań odpowiadających na wyzwania klimatyczne i cyfrowe.
Na konferencję zapraszamy szerokie grono naukowców, specjalistów, samorządowców oraz wszystkich zainteresowanych kształtowaniem i jakością przestrzeni miast i ich obszarów funkcjonalnych, a także doktorantów Szkół Doktorskich i studentów kierunków Architektura, Urbanistyka i Gospodarka Przestrzenna, dla których przewidujemy sesję posterową oraz możliwość wygłoszenia krótkich komunikatów.
Podczas ww. konferencji, w dniu 2 marca, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń w godz. 10:45 - 11:00 poprowadzi wykład "Presja miasta na przyległe do jego granic tereny zewnętrzne - obszary gmin ościennych".
Zainteresowanych do wzięcia udziału w Konferencji "Aglomeracje. Rozwój. Wyzwania. Przestrzeń" zapraszamy serdecznie do rejestracji pod linkiem: https://www.a5.pk.edu.pl/konfere.../konferencja-aglomeracje/

plakat wydarzenia