I MIEJSCE DLA ZESPOŁU „PROSTO Z POLA” W XXVIII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU KOLĘD PUŁAWY 2023

Zespół prosto z pola
stycznia
2023

Festiwal organizowany jest przez „Dom Chemika” oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży „Miłość”. Tegoroczna edycja miała formułę hybrydową – jurorzy oceniali występy na żywo wyłącznie uczestników z powiatu puławskiego, a prezentacje kolędników z pozostałych regionów Polski na podstawie nagrań wideo. Łącznie w tym wydarzeniu wzięło udział prawie 1900 artystów. Komisja wybrała najlepszych wykonawców w następujących kategoriach: soliści wokaliści i instrumentaliści, zespoły wokalne i instrumentalne, a także wokalno-instrumentalne, chóry, zespoły rodzinne i zespoły ludowe.

Wybrani artyści wzięli udział w Koncercie Laureatów, który odbył się 8 stycznia w „Domu Chemika” w Puławach. W tym wyjątkowym gronie znalazł się zespół „Prosto z pola”, który zaśpiewał kolędę „Wykrzyknijmy wiwat”. Tytuł tej kolędy okazał się proroczy W kategorii zespołów ludowych artyści z Niedrzwicy zdobyli pierwsze miejsce, ex æquo z zespołem „Czerniczanki”. Bardzo się cieszymy z tego osiągnięcia! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zespół Prosto z pola