SPZOZ w Bychawie został wyróżniony w ogólnopolskim plebiscycie Hipokrates 2022

nagrodzeni w plebiscycie Hipokrates
listopada
2022

Hipokrates to największy plebiscyt medyczny w kraju, w tym roku w województwie lubelskim został zorganizowany przez Polska Press Grupę oraz Kurier Lubelski. Kandydatów i laureatów wybrali Ci, którzy najlepiej znają medyków - ich pacjenci

Jako kandydatów do nagród pacjenci zgłosili setki osób, które cenią i którym są wdzięczni za dobrą opiekę medyczną. Jakie cechy pracowników służby zdrowia wskazywali chorzy? Przede wszystkim cenili profesjonalizm, ale też empatyczność, cierpliwość, czy serdeczność. Wśród nominowanych byli lekarze różnych specjalizacji: rodzinni i pediatrzy, stomatolodzy, chirurdzy, fizjoterapeuci czy ginekolodzy. Czytelnicy Kuriera Lubelskiego wybrali również najlepsze - ich zdaniem - przychodnie lub gabinety a także szpitale.

Jak wskazał pomysłodawca plebiscytu Bogusław Kaczmarek - głosy oddane w plebiscycie to nie tylko ocena jakości wykonywanych świadczeń medycznych, ale też docenienie ludzkiego kontaktu lekarzy z pacjentami. Za nami pandemia, która była czasem utrudnionej dostępności do świadczeń. Wszyscy widzieliśmy niepokój i lęk wśród pacjentów. Dlatego należy docenić empatycznych medyków, którzy w tej trudnej sytuacji utrzymywali kontakt ze swoimi pacjentami i budowali zaufanie. To zaufanie jest niezbędne w procesie leczenia.

17 listopada w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się regionalna gala plebiscytu Hipokratesów 2022. Podczas uroczystości wręczone zostały statuetki i nagrody tym, którzy zyskali największe uznanie w głosowaniu w  kategoriach powiatowych i wojewódzkich.

Wydarzenie Honorowym Patronatem objęli: Narodowy Fundusz Zdrowia, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.

Wśród laureatów w skali całego województwa Lubelskiego w kategorii „Szpital Roku” IV miejsce zajął Samodzielny Publiczny Zakład Opieki w Bychawie. Bardzo duże uznanie wśród pacjentów województwa uzyskał dr n. med. Marek Tomaszewski, który w kategorii „Lekarz Rodzinny Roku” zajął drugie miejsce.

Podczas uroczystości dr n. med. Marek Tomaszewski statuetkę odebrał osobiście, natomiast w imieniu SPZOZ w Bychawie nagrodę odebrała z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Dagmara Kucharska.

Również SPZOZ w Bychawie odniósł sukcesy na szczeblu powiatu lubelskiego. W kategorii „Przychodnia Roku” (w skali powiatu lubelskiego) II miejsce zajęła Przychodnia Rejonowa w Bychawie oraz decyzją pacjentów I miejsce zajął Gminny Ośrodek Zdrowia w Jabłonnej.

Natomiast w kategorii „Lekarz Rodzinny Roku” I miejsce w powiecie lubelskim zajął dr n. med. Marek Tomaszewski, natomiast w kategorii „Pediatra Roku” lek. Katarzyna Czerniak.

odbierający nagrodę pracownik spzoz w Bychawie

odbierająca nagrodę Zastępca Dyrektora ds. medycznych SPZOZ w Bychawie

nagrodzeni pracownicy