Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

napis powiatowy dzień edukacji narodowej
października
2022

Podziękowania, życzenie, gratulacje, nagrody i kwiaty dla nauczycieli to główne elementy Powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Uroczyste obchody tego święta odbyły się 14 października 2022 r. w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach.

Wśród władz samorządowych i oświatowych Powiatu Lubelskiego znaleźli się miedzy innymi Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski, Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta Lubelski, Przewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Chmielik, Marta Janeczko – Skarbnik Powiatu, Elżbieta Denejko Przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dyrektor Wydziału Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Anna Zielińska – Dyrektor Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, radni, dyrektorzy szkół
i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Lubelski, pracownicy Wydziału Edukacji Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Lublinie

Gości powitał dyrektor ZSTR w Piotrowicach – Janusz Baran, podkreślając, że Dzień Edukacji Narodowej to wspólne święto nauczycieli, pracowników oświaty, uczniów i rodziców. Dyrektor przypomniał także rangę i historię tego niezwykle ważnego święta, które ustanowione zostało na pamiątkę powołanej 249 lat temu Komisji Edukacji Narodowej.

Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski, w swoim wystąpieniu przekazał słowa podziękowania dla dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkół i placówek, za motywowanie uczniów do pokonywania codziennego trudu dnia szkolnego, oraz za wysiłek włożony w przekazywanie wiedzy i wychowanie. Zwrócił uwagę na rolę jak pełnią nauczyciele i wychowawcy w kształtowaniu młodego człowieka.

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji święta DEN odczytał Pan Bartosz Janik Pełnomocnik Ministra do spraw edukacji obywatelskiej.

W podziękowaniu za rzetelną i sumienną pracę przyznano Nagrody Starosty Lubelskiego dla nauczycieli, którzy ze szczególnym zaangażowaniem pracowali na rzecz rozwoju dzieci i młodzieży w swojej szkole.

Ikona docxLista osób, które otrzymały nagrodę Starosty Lubelskiego, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [25.04 KB]

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do wręczenia Aktów Nadania Awansów na stopień nauczyciela mianowanego oraz Stypendiów Starosty Lubelskiego za bardzo dobre wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe.

Ikona docxLista osób, które otrzymały akty nadania awansu na stopień nauczyciela mianowanego, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [15.19 KB]

Ikona docxlista uczniów, którzy otrzymali stypendium starosty lubelskiego, plik: Rozszerzenie: docx, Rozmiar: [15.91 KB]

Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach, którzy w humorystyczny sposób pokazali  elementy pracy wychowawców i nauczycieli. Swój krótki recital miał również Jakub Ptasiński uczeń Liceum w Zespole Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach. Sportowe umiejętności w podnoszeniu ciężarów zaprezentowała grupa zawodników z działającego przy szkole klubu „GLKS POM – Iskra Piotrowice”.

Raz jeszcze gratulujemy wszystkim nagrodzonym mając nadzieję, że obecny rok szkolny będzie niósł ze sobą wiele radości i zasłużonej satysfakcji.

starosta lubelski zdzisław antoń

starosta lubelski wręczający nagrodę