Dożynki Wojewódzkie - SPZOZ Bychawa

Grupa ludzi
września
2022

11 września br. odbyły się wojewódzkie dożynki w Radawcu Dużym, na terenie lotniska sportowego.

Był to czas spotkań nie tylko rolników, którzy zakończyli swoją pracę w polu, ale również spotkanie wielu miłośników lokalnej kuchni, tradycji ludowych.

Wydarzenie rozpoczął korowód dożynkowy, w którym zostały przedstawione wieńce dożynkowe z całego województwa. Następnie odbyła się Msza Święta, którą celebrował Arcybiskup Stanisław Budzik.

Po części oficjalnej odbyły się występy zespołów ludowych, prezentacje, kiermasze i wystawy. Na licznych stoiskach kół gospodyń wiejskich oraz lokalnych dostawców przestawiano regionalne produkty, w tym specjały z całego województwa. Nie zabrakło wyrobów mięsnych, pierogów, ciast, miodu oraz nalewek.

Pomimo ulewnego deszczu dożynki cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Wydarzenie zabezpieczał medycznie nasz zespół ratowników, Panowie: Kamil, Tomasz, Sebastian, Krzysztof i Grzegorz. Natomiast w namiocie prowadzona była akcja profilaktyki. Nasze sympatyczne Panie pielęgniarki Maria i Halina  badały ciśnienie i saturację krwi oraz analizowały poziom cukru we krwi. Pani dietetyk Ola udzielała konsultacji w zakresie tematyki zdrowego żywienia.

Zorganizowaliśmy również atrakcje dla najmłodszych – wspólnie rozwiązywaliśmy krzyżówki oraz rozdawaliśmy plany lekcji i przepyszne bychawskie "Krówki".

Grupa ludzi