AKTUALNOŚCI Drukuj Zapisz

KOLARSKI MISTRZ WŚRÓD MŁODZIEŻY: JAK BEZPIECZNIE JEŹDZIĆ? SPOTKANIE W ZESPOLE SZKÓŁ IM. KS. A. KWIATKOWSKIEGO W BYCHAWIE

cezary zamana podczas wcześniejszej edycji wyścigu MTB CISOWIANKA
31
maja
2022

Tegoroczny Dzień Dziecka w powiecie lubelskim przebiegnie w sportowej atmosferze. To za sprawą wizyty Cezarego Zamany, kolarskiego mistrza Polski oraz triumfatora Tour de Pologne, który odwiedzi Zespół Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie. W spotkaniu udział wezmą uczniowie z wszystkich szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Lubelski. Pan Cezary Zamana przeprowadzi pogadankę o bezpiecznej, dającej wielką radość jeździe na rowerze.

Kto inny mógłby z takim przekonaniem zachęcać do uważnej rowerowej jazdy jak nie były kolarz-wyczynowiec? Zawodnik, który ma przejechane ponad milion kilometrów, ścigał się w wyścigach na wszystkich kontynentach i całe swoje dorosłe życie poświęcił właśnie rowerowi? Takim człowiekiem jest Cezary Zamana – szosowiec, który sympatię kibiców zdobył wielkim sercem do walki, gotowością do walki w każdych warunkach, a także wyjątkowym sportowym talentem. To właśnie ta mieszanka pozwoliła mu na sięgniecie po najważniejsze triumfy w polskim kolarstwie.

Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zszedł z siodełka. Zajął się organizacją maratonów kolarstwa górskiego oraz wyścigów szosowych dla amatorów. W ciągu ostatnich osiemnastu lat przez jego cykle takie jak Mazovia MTB Marathon czy Road Tour przewinęły się setki tysiące zawodników.

„Razem z Powiatem Lubelskim organizujemy maraton Mazovii w Wysokim / Zakrzew o Puchar Starosty Lubelskiego. Zawody odbędą się w niedzielę 12 czerwca. Ale wcześniej wybieram się do powiatu lubelskiego, by spotkać się z młodzieżą. Opowiem im o tym, czym jest kolarstwo, jak się do niego trenuje, a także zachęcę do tego, by wybierając się na rower, zawsze pamiętały o bezpieczeństwie” – zapowiada Cezary Zamana. „Do Zespołu Szkół im. ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie, w której będę miał prelekcję, zabiorę swój rower, kolarski strój, a także przygotuję specjalną multimedialną prezentację o najważniejszych zasadach jazdy na rowerze” – podkreśla kolarski mistrz Polski.

Warto zaznaczyć, że także podczas maratonu Mazovii w Wysokim / Zakrzew o Puchar Starosty Lubelskiego młodzi sportowcy będą mogli zakosztować rowerowej rywalizacji. W niedzielę 12 czerwca odbędą się darmowe zawody z Rybką MiniMini dla dzieci do 6. roku życia. Zapisy będą prowadzone w biurze zawodów na placu przy ulicy Strażackiej w miejscowości Wysokie. Start rywalizacji o 11.45.

 

dziewczynka na rowerze

chłopak na rowerze

rodzina podczas rajdu cisowianka mtb

cezary zamana podczas wyścigu mtb cisowianka

 

Autor: Starostwo Powiatowe w Lublinie
Powrót
grafika dłoń
PORADNIK
KLIENTA
Osoba trzymająca komórkę z mapą
Geoportal
grafika tryby
Instrukcje
załatwiania
spraw
grafika tablet
E-usługi
grafika dłonie na klawiaturze
Elektroniczna
Tablica
ogłoszeń
logo esesja
E-sesja
grafika kamera
Transmisje
z sesji
rady powiatu
grafika przybory piśmiennicze
Edukacja
w powiecie
lubelskim
grafika dłoń z długopisem
Powiatowa Rada
Pożytku publicznego
grafika młotek sędziowski
Nieodpłatna
pomoc
prawna
grafika chmury
Pogoda
grafika dokumenty i lupa
Ochrona
danych
osobowych
grafika pusta klasa
Projekty
edukacyjne
grafika logo inkubator
Inkubator
pszczelarstwa